Intenywne opady mokrego śniegu

Nadchodzący tydzień po początkowej przepychance między zimą a jesienią przyniesie nam głębszą odwilż. Pod koniec tygodnia spodziewamy się powolnego powrotu mrozu i śniegu. Na chwilę obecną wygląda na dłuższe ochłodzenie z nocnymi mrozami poniżej -10°C.

Poniedziałek

Początek tygodnia przyniesie dynamiczną aurę. Nad Polską wędrować będzie front z opadami deszczu, które w drugiej części dnia przejdą w opady samego śniegu. Uwaga, gdyż okresami może padać intensywnie, nawet o charakterze śnieżyc. Opadom towarzyszyć będą silne porywy wiatru, dochodzące w porywach do 60-70 km/h. Silny wiatr wystąpi na południu i zachodzie kraju. Na wybrzeżu mogą przejść burze. Rano jeszcze na wyraźnym plusie, na ogół do 2-3°C, w drugiej części dnia temperatura spadnie poniżej zera w całym kraju.

Wtorek

Aura podzieli Polskę na mroźny wschód, z temperaturą do -3/-4°C oraz jesienny zachód z wartościami temperatur do 2-4°C. W pierwszej części dnia na zachodzie i południowym zachodzie spodziewamy się opadów deszczu ze śniegeim i samego śniegu, które po kilku godzinach zanikną. Następnie wieczorem do zachodu kraju wkroczy kolejny front z opadami śniegu przechodzącymi w opady deszczu. Na wschodzie także może padać, ale przelotnie i umiarkowanie, tylko okresami popada mocniej.

Środa

Przyniesie nam powrót jesiennej aury na zachodzie i częściowo w centrum. Na wschodzie pokrywa śnieżna utrzyma się, ale będzie mokro i nieprzyjemnie. Nad Polską wędrować będzie kolejny front z opadami śniegu przechodzącymi w opady deszczu. Za frontem napłynie ciepłe powietrze. Na wschodzie temperatura wzrośnie do 1-2°C, w centrum do 5-6°C, a na zachodzie do 7-8°C. Słaby mróz tylko na krańcach północno wschodnich i wyniesie około -1/-2°C.

Czwartek

Przyniesie pogodę, która w styczniu nie jest mile widziana… będzie wietrznie i jesiennie. Na wschodzie odwilż dość skutecznie rozprawi się ze sporą częścią śniegu, ale wciąż powinno być biało. Opady deszczu wystąpią na północnym zachodzie kraju. Będzie wiać, na północy do 70-80 km/h, a w centrum i na południu do 50-60 km/h. Temperatura wyniesie od 2-3°C na wschodzie, do nawet 7-8°C na zachodzie.

Piątek

Nad Polską przewędruje chłodny front z opadami śniegu, zacznie się robić chłodniej. W całym kraju temperatura spadnie do 0/-1°C na wschodzie i 1-2°C na zachodzie.

Weekend

Sobota przyniesie pochmurną aurę, ze słabymi opadami śniegu i to na obszarze całego kraju. Temperatura bez większych zmian, od -1/-2°C na wschodzie, przez 0/-1°C w centrum, do 1-2°C na krańcach zachodnich. Niedziela przyniesie opady śniegu na północy i miejscami w centrum, poza tym bez opadów, ale raczej pochmurno. Na termometrach od -2/-3°C na wschodzie, przez -1°C na południu, do 1°C na północnym zachodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Gdy w zimie nie było śniegu to go wiele spadnie w kwietniu…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here