Słoneczny wrzesień w Polsce

Kolejny tydzień września przyniósł nam typowo jesienną pogodę. Temperatura oscylowała w granicach 20 stopni Celsjusza, a do tego występowały opady deszczu. Koniec tygodnia przyniósł poprawę pogody i masę słońca na zachodzie i południu kraju. W nadchodzącym tygodniu znów cieplej, ale będzie też padać.

Poniedziałek

Dzień rozpocznie się zamgleniami i zachmurzeniem w większości regionów Polski. Z biegiem godzin niebo zacznie się przecierać i wyjrzy słońce. Deszczu spodziewamy się dopiero po południu i to w zachodniej i południowo zachodniej części kraju. W ciągu dnia na termometrach ujrzymy od 17-18°C na północnym wschodzie, przez 20-22°C w centrum i na południu, do 23-25°C na zachodzie i miejscami 26-27°C na południowym zachodzie Polski.

Wtorek

W ciągu nocy front z opadami przewędruje przez Polskę, mimo to nadal sporo chmur, a miejscami na zachodzie pojawiać się będą opady przelotne. Na południu kraju mogą przejść burze. Pomimo sporej ilości chmur będzie całkiem ciepło, na ogół od 18°C na północy, do 22-24°C na południu.

Środa

W środę nadal sporo chmur nad Polską, będzie też padać, przede wszystkim we wschodniej części kraju. Od centrum po północ i północny wschód mogą przejść burze. Napływać będzie coraz cieplejsze powietrze z południowego wschodu kontynentu – temperatura wzrośnie do 19-21°C na północy, 22-23°C będzie w centrum, a na południu i południowym wschodzie do 25-26°C.

Czwartek

Zapowiada się jako najcieplejszy dzień nadchodzącego tygodnia. Będzie też sporo słońca, ale po południu do zachodnich granic kraju zbliży się front atmosferyczny. W całej Polsce bardzo ciepło od 24-25°C na północy, przez 26-28°C w centrum i na wschodzie, do blisko 30°C na południu i południowym zachodzie. W drugiej części dnia na zachodzie kraju przejdą burze.

Piątek

W piątek przez Polskę wędrować będzie front atmosferyczny, za którym napływać zacznie chłodniejsze powietrze. Będzie sporo chmur, a w centrum miejscami pojawią się opady przelotne. Po południu, w południowo wschodniej części kraju przejdą burze. Temperatury wyraźnie niższe, od 16-17°C na północnym zachodzie, przez 18-20°C w centrum, do 22-23°C na krańcach południowych i południowo wschodnich.

Weekend

W sobotę Polska znajdować się będzie pod wpływem frontów atmosferycznych, które na północnym zachodzie i południu przyniosą opady deszczu. Zacznie się robić chłodniej, na północnym zachodzie będzie około 14-16°C, a na południu do 20°C. W niedzielę zrobi się jeszcze chłodniej, do 13-15°C na północy i 17-18°C na południu. W całym kraju występować będą przelotne opady deszczu, niewykluczone burze.

Przysłowie na ten tydzień:

Kiedy wrzesień, to już jesień, wtedy jabłek pełna kieszeń

Nadchodzący tydzień przyniesie nam zróżnicowaną pogodę. Początkowo do Polski napływać będzie stopniowo coraz cieplejsze powietrze, co spowoduje, że w czwartek temperatura może się zbliżyć do 30°C. Koniec tygodnia to zmiana cyrkulacji powietrza i napływ zimnych mas z północy kontynentu.