Ciepła i słoneczna pogoda w kwietniu

Nadchodzący tydzień przyniesie nam kilka ciepłych dni. Coraz bardziej zaczyna być odczuwalny brak opadów, których bardzo potrzeba na zachodzie i północy kraju. Niestety pogoda na Wielkanoc nie zapowiada się kapryśnie.

Poniedziałek

Poniedziałek przyniesie chłodniejszą aurę. Ranek przywita nas słońcem i chmurami, których z biegiem dnia będzie przybywać. Padać nie będzie. Temperatura wyniesie od 8-9°C na wschodzie i w centrum, do 10-11°C na krańcach zachodnich.

Wtorek

Nad Polską wędrować będzie front z opadami deszczu i to z bardzo nietypowego kierunku, gdyż ze wschodu na zachód kraju. Najwięcej opadów na krańcach wschodnich oraz na południu Polski. W pozostałych regionach bez opadów. Sporo chmur na wschodzie i tu temperatura wzrośnie do 6-7°C, po przejściu frontu cieplej do 12-13°C. Również na zachodzie maksymalnie do 13°C.

Środa

Środa przyniesie opady deszczu miejscami na południu. W tej części kraju również więcej chmur. Na północy bez opadów i z większą ilością słońca. Zrobi się cieplej, od 13-14°C na wschodzie, do 15-16°C na zachodzie.

Czwartek

Bardzo ciepło i słonecznie zapowiada się w czwartek. Temperatura wyniesie od 14-15°C na wschodzie, do 17-18°C na zachodzie.

Piątek

Nic nie zmieni się w pogodzie w piątek. Wciąż dużo słońca, sucho i ciepło. Podobnie jak w czwartek 14-15°C spodziewamy się na wschodzie, a na zachodzie nawet do 17-19°C.

Weekend

W sobotę nadal ciepło, ale z możliwymi słabymi opadami deszczu na wschodzie. W tej części kraju również więcej pochmurnego nieba. Temperatura wyniesie od 13-14°C na wschodzie, do 17-18°C na zachodzie. Niedziela najprawdopodobniej przyniesie opady deszczu w całej wschodniej i południowej części kraju. Front w drugiej połowie dnia zaznaczy się na zachodzie. Na termometrach od 8-9°C na wschodzie, do 12-13°C na zachodzie Polski.

Przysłowie na ten tydzień

 

Gdyby w kwietniu nie padało, to owoców będzie mało

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here