Słoneczna i ciepła pogoda

Nadchodzący tydzień zakończy niezbyt ciepłe wydanie lata. Ponownie zacznie napływać powietrze z południa, temperatura przekroczy 30 stopni Celsjusza.

Poniedziałek

Poniedziałek przyniesie ciepłą aurę. Temperatura wzrośnie na ogół do 22-23°C na wschodzie i w centrum, do 24-25°C na Opolszczyźnie i Wielkopolsce. Na krańcach zachodnich chłodniej z temperaturą do 19-20°C. Lokalnie na południowym wschodzie i miejscami na północy mogą przejść burze.

Wtorek

We wtorek na Polską przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny, który przyniesie większe zachmurzenie oraz opady deszczu, a także burze. Opady ciągłe wystąpią przede wszystkim na północy. Burze z kolei przejdą również na północy oraz częściowo w centrum. Temperatura wzrośnie do 17-19°C od południowego zachodu po północny wschód, do 20-21°C na północnym zachodzie i do 22-23°C na krańcach wschodnich.

Środa

W środę burze i opady przeniosą się nad wschód kraju. Największej intensywności zjawisk spodziewamy się po południu. Poza tym bez opadów i nieco cieplej. Temperatura wyniesie od 20-22°C na wschodzie, do 24-25°C na zachodzie.

Czwartek

Nadal sporo chmur, z których na północnym wschodzie może padać, a do tego zagrzmieć. Poza tym bez opadów i sucho. Na termometrach od 21-22°C na północnym wschodzie, przez 22-23°C w centrum i na południu, do 24-25°C na zachodzie.

Piątek

Wyraźnie cieplejsze masy powietrza odczujemy w piątek. Temperatura wzrośnie od 24-25°C na wschodzie, do 26-28°C na zachodzie. Na krańcach południowych przejdą burze.

Weekend

Sobota zapowiada się słoneczna, a na zachodzie dodatkowo upalna. Burze mogą wystąpić w regionach górskich. Temperatura wzrośnie do 26-27°C na wschodzie i do 29-30°C na zachodzie. Niedziela przyniesie upał pełną gębą, na wschodzie temperatura wyniesie już 28-29°C, w centrum do 30-31°C, a na zachodzie do 32-33°C. Padać nie powinno.

Przysłowie na ten tydzień

Lipcowa pogoda, dla chłopów żniwna swoboda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here