Słoneczna i ciepła pogoda

Nadchodzący tydzień zakończy niezbyt ciepłe wydanie lata. Ponownie zacznie napływać powietrze z południa, temperatura przekroczy 30 stopni Celsjusza.

Poniedziałek

Poniedziałek przyniesie ciepłą aurę. Temperatura wzrośnie na ogół do 22-23°C na wschodzie i w centrum, do 24-25°C na Opolszczyźnie i Wielkopolsce. Na krańcach zachodnich chłodniej z temperaturą do 19-20°C. Lokalnie na południowym wschodzie i miejscami na północy mogą przejść burze.

Wtorek

We wtorek na Polską przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny, który przyniesie większe zachmurzenie oraz opady deszczu, a także burze. Opady ciągłe wystąpią przede wszystkim na północy. Burze z kolei przejdą również na północy oraz częściowo w centrum. Temperatura wzrośnie do 17-19°C od południowego zachodu po północny wschód, do 20-21°C na północnym zachodzie i do 22-23°C na krańcach wschodnich.

Środa

W środę burze i opady przeniosą się nad wschód kraju. Największej intensywności zjawisk spodziewamy się po południu. Poza tym bez opadów i nieco cieplej. Temperatura wyniesie od 20-22°C na wschodzie, do 24-25°C na zachodzie.

Czwartek

Nadal sporo chmur, z których na północnym wschodzie może padać, a do tego zagrzmieć. Poza tym bez opadów i sucho. Na termometrach od 21-22°C na północnym wschodzie, przez 22-23°C w centrum i na południu, do 24-25°C na zachodzie.

Piątek

Wyraźnie cieplejsze masy powietrza odczujemy w piątek. Temperatura wzrośnie od 24-25°C na wschodzie, do 26-28°C na zachodzie. Na krańcach południowych przejdą burze.

Weekend

Sobota zapowiada się słoneczna, a na zachodzie dodatkowo upalna. Burze mogą wystąpić w regionach górskich. Temperatura wzrośnie do 26-27°C na wschodzie i do 29-30°C na zachodzie. Niedziela przyniesie upał pełną gębą, na wschodzie temperatura wyniesie już 28-29°C, w centrum do 30-31°C, a na zachodzie do 32-33°C. Padać nie powinno.

Przysłowie na ten tydzień

Lipcowa pogoda, dla chłopów żniwna swoboda

Podziel się swoją opinią!
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here