Ciepły i słoneczny dzień
Zdjęcie (pixabay.com)

Tegoroczna wiosna badała naszą cierpliwość do granic możliwości. Opady śniegu w tym roku stały się czymś powszechnym, tylko że mamy maj, a nie marzec. Ostatnie dni w końcu zaczęły przypominać wiosnę i wszystko wskazuje, że w najbliższych dniach tak pozostanie. Do końca tygodnia będzie wyraźnie cieplej.

Poniedziałek

Poniedziałek przyniesie zmienną aurę, będzie pochmurno oraz okresami burzowo. Bez opadów tylko na południowym wschodzie kraju. Uwaga na burze, które wystąpią na zachodzie oraz w centrum, przyniosą ulewy, opady grady do 1-2 cm oraz silne porywy wiatru do 70 km/h. Wciąż ciepło, na ogół do 21-23°C, nieco chłodniej w centrum do 18-19°C.

Wtorek

We wtorek do Polski spłynie nieco chłodniejsze powietrze z północy kontynentu, ale nie będzie zimno. Burze tym razem mogą wystąpić we wschodniej części kraju, szczególnie w południowo wschodniej ćwiartce. Nie powinny być jednak silne. W pozostałych regionach chmury na przemian ze słońcem. Temperatura wzrośnie od 17-18°C na północy, do 20-22°C w centrum i na południu.

Środa

Środa zapowiada się sucho, ale raczej pochmurno, szczególnie w zachodniej części kraju. Wciąż ciepło, od 16-17°C na wschodzie, przez 18-20°C w centrum, do 22-23°C na zachodzie.

Czwartek

Czwartek podobnie jak środa zapowiada się sucho i z jeszcze większą ilością słońca. Większe zachmurzenie tylko na krańcach wschodnich. Temperatura wzrośnie do 17-18°C na wschodzie, 19-21°C w centrum i do 23-24°C na krańcach zachodnich.

Piątek

Piątek także przyniesie sporą ilość słońca. Większe zachmurzenie wystąpi na wschodzie, i tu również możliwe są opady deszczu. Temperatury na przyjemnym poziomie, od 18-20°C na wschodzie, do 21-22°C centrum i do 23-25°C na krańcach zachodnich.

Weekend

Sobota także zapowiada się bardzo ciepło i tym razem na terenie całego kraju. Ciepłej aurze towarzyszyć mogą burze, które lokalnie mogą okazać się gwałtowne. Temperatury wysokie, na ogół do 23-24°C, a na wschodzie i w centrum do 25°C. Niedziela również przyniesie ciepłą aurę, gdyż temperatura wzrośnie od 23-24°C na wschodzie, do 25-26°C na zachodzie. W zachodniej części kraju również spodziewamy się burz z ulewami i opadami gradu.

Przysłowie na ten tydzień

Gdy maj jest przy pogodzie, nie bywają siana w szkodzie

Nadchodzący tydzień w końcu przyniesie aurę, jakiej spodziewaliśmy się po wiośnie, a więc przyjemne ciepło i brak opadów. Prognozy długoterminowe wskazują na utrzymanie się ciepłej aury.