Zaawansowana jesień, drzewa gubią liście
Zaawansowana jesień, drzewa gubią liście

Nadchodzący tydzień przyniesie sporo pogodnego nieba i bardzo wysokich temperatur. Zatem nic tylko korzystać z ostatnich ciepłych i w miarę długich dni w tym roku. Niestety martwi nas niedobór opadów, ten miesiąc jak i cały rok zapowiada się jako bardzo suchy.

Poniedziałek

W poniedziałek kontynuacja pięknej, bezchmurnej aury w całym kraju. Temperatury również wysokie i wyniosą od 18-19°C na wschodzie i północnym wschodzie, przez 21-22°C w centrum, na południu i północy, do 23°C miejscami na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany.

Wtorek

Słonecznie i sucho. Temperatura wyniesie od 16-17°C na północnym wschodzie, przez 18-19°C na północny, do 20-21°C na południu i południowym zachodzie.

Środa

Bez zmian w pogodzie. Nadal czeka nas napływ ciepłego powietrza z południa. Więcej chmur tylko na zachodzie, ale padać z nich nie będzie. Temperatura wyniesie od 18-19°C na wschodzie, do 21-22°C na południu i zachodzie kraju.

Czwartek

W czwartek rozpoczną się delikatne zmiany w pogodzie, ale nie będą one gwałtowne. Na północy i północny zachodzie zaznaczy się mało aktywny front atmosferyczny, który przyniesie słabe opady. Poza tym bardzo pogodnie. Na termometrach od 19-20°C na wschodzie, do 21-22°C na zachodzie. Na krańcach północno zachodnich do 15°C.

Piątek

Piątek już chłodniejszy, a na północy także pochmurny i mglisty. Padać raczej nie będzie. Temperatura wyniesie od 13-14°C na północy, do 18-19°C na południu.

Weekend

Sobota zapowiada się pochmurna, słońca bardzo mało. Miejscami popada deszcz, ale będą to opady słabe. Temperatura wzrośnie do 12-13°C na północy i 16-17°C na południu. W niedzielę chmury i opady skoncentrują się na południu, z kolei na północy dużo słońca i sucho. Temperatura wyniesie od 11-12°C na południu, do 13-14°C na północy.

Przysłowie na ten tydzień

Gdy październik ciepło trzyma, zwykle mroźna bywa zima.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here