Zaawansowana jesień, drzewa gubią liście
Zaawansowana jesień, drzewa gubią liście

Nadchodzący tydzień przyniesie sporo pogodnego nieba i bardzo wysokich temperatur. Zatem nic tylko korzystać z ostatnich ciepłych i w miarę długich dni w tym roku. Niestety martwi nas niedobór opadów, ten miesiąc jak i cały rok zapowiada się jako bardzo suchy.

Poniedziałek

W poniedziałek kontynuacja pięknej, bezchmurnej aury w całym kraju. Temperatury również wysokie i wyniosą od 18-19°C na wschodzie i północnym wschodzie, przez 21-22°C w centrum, na południu i północy, do 23°C miejscami na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany.

Wtorek

Słonecznie i sucho. Temperatura wyniesie od 16-17°C na północnym wschodzie, przez 18-19°C na północny, do 20-21°C na południu i południowym zachodzie.

Środa

Bez zmian w pogodzie. Nadal czeka nas napływ ciepłego powietrza z południa. Więcej chmur tylko na zachodzie, ale padać z nich nie będzie. Temperatura wyniesie od 18-19°C na wschodzie, do 21-22°C na południu i zachodzie kraju.

Czwartek

W czwartek rozpoczną się delikatne zmiany w pogodzie, ale nie będą one gwałtowne. Na północy i północny zachodzie zaznaczy się mało aktywny front atmosferyczny, który przyniesie słabe opady. Poza tym bardzo pogodnie. Na termometrach od 19-20°C na wschodzie, do 21-22°C na zachodzie. Na krańcach północno zachodnich do 15°C.

Piątek

Piątek już chłodniejszy, a na północy także pochmurny i mglisty. Padać raczej nie będzie. Temperatura wyniesie od 13-14°C na północy, do 18-19°C na południu.

Weekend

Sobota zapowiada się pochmurna, słońca bardzo mało. Miejscami popada deszcz, ale będą to opady słabe. Temperatura wzrośnie do 12-13°C na północy i 16-17°C na południu. W niedzielę chmury i opady skoncentrują się na południu, z kolei na północy dużo słońca i sucho. Temperatura wyniesie od 11-12°C na południu, do 13-14°C na północy.

Przysłowie na ten tydzień

Gdy październik ciepło trzyma, zwykle mroźna bywa zima.

Podziel się swoją opinią!
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here