Pogodne niebo, słonecznie

W tym tygodniu pogoda okazała się o wiele bardziej łaskawa, niż ostatnio. Notujemy zdecydowanie więcej dni słonecznych niż deszczowych. W pamięci też możemy mieć wrzesień z ubiegłego roku, gdy ciepła i słońca było bardzo w deficytowej ilości. Nadchodzący tydzień także minie pod znakiem ładnej pogody, lecz musimy się liczyć z możliwością wystąpienia stratusa, który przez większą część dnia może skutecznie zakrywać niebo.

Poniedziałek

Początek tygodnia przywita nas sympatyczną i ciepłą pogodą. Będzie od 19-21*C na wschodzie, przez 22-23*C w centrum i południu do 24*C na zachodzie. Większe zachmurzenie możliwe na krańcach zachodnich i południowych, gdzie może popadać deszcz.

Wtorek

Wtorek także pogoda iście wyżowa, będzie od 19-21*C na wschodzie i centrum do 22-24*C. Może pojawić się także status, którego wystąpienie modele przewidują na północnym wschodzie Polski. Na krańcach południowych nie wykluczone słabe opady.

Środa

Dużo słońca i przyjemne temperatury pojawią się także w środę. Będzie około 19-21*C na wschodzie do 23*C na zachodzie Polski. Większe zachmurzenie i opady możliwe na południu i południowym zachodzie

Czwartek

Także w czwartek pogoda jak i temperatura nie będzie odbiegać od tych z poprzednich dni. Na ogół od 19-21*C na wschodzie do 23*C zachodzie. Na południowym zachodzie możliwe też przelotne opady deszczu, mogą także pojawić się słabe burze.

Piątek

Bez większym zmian w pogodzie w piątek. W wielu regionach kraju zanotujemy od 19-20*C na wschodzie i północy do 21-23 na południu oraz zachodzie. Od zachodu przez nasz kraj wędrować będzie płytki front atmosferyczny, mogą przejść słabe burze, które występować będą w pasie województw centralnych.

Weekend

Sobota najprawdopodobniej pod znakiem deszczu i chmur minie na południowym wschodzie Polski. W pozostałych regionach nie wykluczone, że pojawi się konwekcja i podpada przelotnie. Na wybrzeżu oraz południu może zagrzmieć. Ciepło maksymalnie 22-23*C, tylko na południowym wschodzie około 16*C. W niedzielę także możliwe przelotne opady, lokalnie może zagrzmieć, ale będzie również sporo słońca. Temperatury wyrównane do 21-23*C.

Prognozowane temperatury w nadchodzącym tygodniu:

Wykres temperatur maksymalnych 15-21 września 2014

Przysłowie na ten tydzień:

„Jeśli wrzesień będzie suchy, październik nie oszczędzi nam pluchy”

Co tu dużo mówić, pogodę w najbliższym tygodniu kształtować będzie wyż znad Skandynawii, który w drugiej połowie tygodnia przemieści się nad Rosję. Zapewni nam pogodną i suchą aurę, lecz pamiętajmy, że o tej porze roku zdarzyć się mogą stratusy. Są to chmury warstwowe piętra niskiego, które na dłuższą cześć dnia mogą skutecznie zakryć niebo i obniżyć temperatury.