Kwiecień w pełni, ciepło i słonecznie

Nadchodzący tydzień przyniesie nam niższe temperatury, bardziej odpowiadające tym typowo kwietniowym. Mimo to zimno nie będzie oraz spadnie trochę deszczu.

Poniedziałek

W poniedziałek nad Polską zaznaczy się front atmosferyczny, który przyniesie opady deszczu na zachodzie i częściowo w centrum i na północy. Nie wykluczamy burz. W pozostałych regionach nie powinno padać i być raczej pochmurno. Bardzo ciepło na wschodzie i południowym wschodzie, lokalnie do 25-26°C. W centrum i na północy do 18-20°C, a na zachodzie do 14-15°C.

Wtorek

We wtorek nadal sporo chmur, ale od zachodu postępować będą przejaśnienia. Opadów deszczu spodziewamy się w centrum oraz na północnym wschodzie. Miejscami na krańcach wschodnich przejdą burze. Nieco chłodniej. W centrum około 12-13°C, a na Warmii i Mazurach tylko 9-10°C. Na zachodzie temperatura wzrośnie do 17-18°C, a na wschodzie do 19-20°C.

Środa

W środę sporo słońca na zachodzie, na wschodzie i w centrum więcej chmur i miejscami słabe i przelotne opady. Zrobi się bardziej rześko za sprawą napływu atlantyckich mas powietrza. Temperatura wzrośnie od 15-16°C na wschodzie, do 17-18°C na zachodzie.

Czwartek

Na niebie trochę niegroźnych chmur, ale padać nie powinno. Poranki mogą być chłodne i rześkie, ale z biegiem godzin będzie się robić całkiem sympatycznie. Temperatura wyniesie od 17-18°C na wschodzie, do 19-20°C na zachodzie.

Piątek

Dużo słońca i ciepło. Nieco niższe temperatury wystąpią na wschodzie, gdzie będzie 17-18°C, z kolei na zachodzie znów letnio, do 20-21°C.

Weekend

W sobotę spodziewamy się zmiany aury, za sprawą chłodnego frontu atmosferycznego z opadami deszczu. Na południowym wschodzie mogą przejść burze. Za frontem spłynie chłodniejsze powietrze. Temperatura wzrośnie od 14-15°C na północy, przez 16-17°C w centrum, do 21-22°C na południowym wschodzie. Niedziela z zachmurzeniem umiarkowanym wzrastającym do dużego, ale bez opadów. Po ostatnich „upałach” niedzielne temperatury odbierzemy jako mało przyjemne, od 13-14°C na północy, do 15-16°C na południu.

Przysłowie na ten tydzień

Jak przygrzeje słonko, przejdzie kwiecień łąką