Burzowa aura, chmury kłębiaste

Nadchodzący tydzień przyniesie kolejne porcje opadów oraz burze. Druga połowa tygodnia cieplejsza w całym kraju, w weekend możliwe ochłodzenie.

Poniedziałek

Poniedziałek utrzyma podziała aury, na deszczowy i pochmurny wschód oraz słoneczny i gorący zachód. Od rana opadów spodziewamy się na wschodzie oraz na południu, a z biegiem dnia także w centrum. Po południu burze i opady wystąpią także na zachodzie Polski. Temperatura wyniesie o 18-20°C na wschodzie, do 27-28°C na zachodzie.

Wtorek

Aura we wtorek będzie nieprzyjemna – przez większą część dnia będzie się chmurzyć, a do tego często padać. W wielu regionach przejdą burze, które przyniosą ulewy i opady małego gradu. Umiarkowanie ciepło jak na polowe lipca, temperatury wyniosą na ogół do 18-22°C,a na krańcach północno wschodnich do 26-27°C.

Środa

Deszczowa i pochmurna aura przeniesie się na zachód kraju, gdzie od rana może padać, a do tego miejscami zagrzmi. Na wschodzie pogodnie i bardzo gorąco, ale w drugiej części dnia także tu mogą przejść burze z ulewami i opadami gradu. Na termometrach około 19-22°C na zachodzie, do 27-29°C na wschodzie oraz na krańcach zachodnich.

Czwartek

Wciąż sporo chmur nad Polską, z których będzie padać słabiej i mocniej. Najmniej opadów na północy, najbardziej burzowo i deszczowo na południu oraz wschodzie. Temperatury maksymalne wyniosą od 24-25°C na zachodzie, do 27-28°C na wschodzie. W regionach podgórskich do 16-18°C.

Piątek

Piątek przyniesie więcej stabilnej aury, ale wciąż może padać przelotnie, a na wschodzie i południu przejdą burze. Ciepło, do 23-24°C na zachodzie, do 26-27°C na wschodzie.

Weekend

Sobota zapowiada się słonecznie i przyjemnie. Opadów mało, choć nie wykluczone, że zagrzmi lokalnie na zachodzie i na krańcach wschodnich. Temperatura wyniesie od 24-25°C na wschodzie, do 26-27°C na zachodzie. Niedziela niestety przyniesie ochłodzenie i opady deszczu, a na wschodzie także burze. Temperatury raczej niskie, od 19-20°C na północy i w centrum, przez 21-22°C na zachodzie, do 24-25°C na krańcach południowo wschodnich.

Przysłowie na ten tydzień

Kiedy lipiec daje deszcze, długie lato będzie jeszcze

Podziel się swoją opinią!
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here