Burzowa aura, chmury kłębiaste

Nadchodzący tydzień przyniesie kolejne porcje opadów oraz burze. Druga połowa tygodnia cieplejsza w całym kraju, w weekend możliwe ochłodzenie.

Poniedziałek

Poniedziałek utrzyma podziała aury, na deszczowy i pochmurny wschód oraz słoneczny i gorący zachód. Od rana opadów spodziewamy się na wschodzie oraz na południu, a z biegiem dnia także w centrum. Po południu burze i opady wystąpią także na zachodzie Polski. Temperatura wyniesie o 18-20°C na wschodzie, do 27-28°C na zachodzie.

Wtorek

Aura we wtorek będzie nieprzyjemna – przez większą część dnia będzie się chmurzyć, a do tego często padać. W wielu regionach przejdą burze, które przyniosą ulewy i opady małego gradu. Umiarkowanie ciepło jak na polowe lipca, temperatury wyniosą na ogół do 18-22°C,a na krańcach północno wschodnich do 26-27°C.

Środa

Deszczowa i pochmurna aura przeniesie się na zachód kraju, gdzie od rana może padać, a do tego miejscami zagrzmi. Na wschodzie pogodnie i bardzo gorąco, ale w drugiej części dnia także tu mogą przejść burze z ulewami i opadami gradu. Na termometrach około 19-22°C na zachodzie, do 27-29°C na wschodzie oraz na krańcach zachodnich.

Czwartek

Wciąż sporo chmur nad Polską, z których będzie padać słabiej i mocniej. Najmniej opadów na północy, najbardziej burzowo i deszczowo na południu oraz wschodzie. Temperatury maksymalne wyniosą od 24-25°C na zachodzie, do 27-28°C na wschodzie. W regionach podgórskich do 16-18°C.

Piątek

Piątek przyniesie więcej stabilnej aury, ale wciąż może padać przelotnie, a na wschodzie i południu przejdą burze. Ciepło, do 23-24°C na zachodzie, do 26-27°C na wschodzie.

Weekend

Sobota zapowiada się słonecznie i przyjemnie. Opadów mało, choć nie wykluczone, że zagrzmi lokalnie na zachodzie i na krańcach wschodnich. Temperatura wyniesie od 24-25°C na wschodzie, do 26-27°C na zachodzie. Niedziela niestety przyniesie ochłodzenie i opady deszczu, a na wschodzie także burze. Temperatury raczej niskie, od 19-20°C na północy i w centrum, przez 21-22°C na zachodzie, do 24-25°C na krańcach południowo wschodnich.

Przysłowie na ten tydzień

Kiedy lipiec daje deszcze, długie lato będzie jeszcze