Wiosenny zachód słońca

Miniony tydzień przyniósł nam prawdziwe uderzenie wiosennej pogody. Po pochmurnym początku tygodnia niemal w całym kraju zrobiło się przyjemnie i słonecznie, a w powietrzu dosłownie czuć było wiosnę. W tym tygodniu spodziewamy się podobnej pogody, tylko na wschodzie przejściowo zrobi się chłodniej.

Poniedziałek

Wyż, który od paru dni stacjonuje nad Skandynawią zacznie przemieszczać się na południe, w związku z czym do wschodniej części kraju zacznie napływać chłodniejsze powietrze. W pozostałych regionach będzie cieplej ale pochmurno i mglisto. Temperatury niezbyt wysokie od -1°C i -2°C na wschodzie, do 3-4°C na zachodzie kraju.

Wtorek

We wtorek w całym kraju będzie sporo słońca, zachmurzenie może pojawić się tylko na krańcach południowo zachodnich oraz zachodnich. Zrobi się nieco cieplej od -0°C i 1°C na wschodzie, przez 2-3°C w centrum, do 5-6°C na zachodzie i południowym zachodzie.

Środa

W środę po południu nad północny wschód kraju i wschód kraju z północy przywędruje słaby front atmosferyczny przynoszący opady deszczu, a lokalnie deszczu ze śniegiem. W pozostałych regionach bez opadów i sporo słońca. Temperatury wyniosą od 3-4°C na wschodzie i północnym wschodzie, do 5-7°C na południu i zachodzie Polski.

Czwartek

Na wschodzie wciąż występować będą słabe opady deszczu, a niebo będzie szczelnie przykryte chmurami. Będzie raczej chłodno do 3-4°C. W pozostałych regionach więcej słońca i temperatury iście wiosenne, na zachodzie termometry wskażą nawet do 10°C.

Piątek

Jeszcze więcej ciepła zacznie docierać do Polski z południa i południowego zachodu kontynentu. Chłodniej zrobi się za to na północy kraju. Nie powinno też padać, lecz niebo co pewien czas mogą przysłaniać niegroźne chmury. Ciepło od 4-5°C na północy, do 10°C na południu kraju.

Weekend

W sobotę nadal bardzo ciepło od 5°C na północnym wschodzie, do 10°C na południu i nawet 12°C na zachodzie. W ciągu dnia słabe opady mogą pojawiać się w centrum oraz na wschodzie kraju. Wieczorem od zachodu wkroczą kolejne opady deszczu. W niedzielę przez Polskę będzie wędrować kolejny front atmosferyczny, na ogół opady będą słabe i umiarkowane. Chłodniej na zachodzie do 4-5°C, zaś na wschodzie wciąż utrzymywać się będą cieplejsze masy powietrza, a temperatura wzrośnie do 7-8°C.

Prognozowane temperatury w nadchodzącym tygodniu:

16.21

Przysłowie na ten tydzień:

„Czasem luty się zlituje, że człek niby wiosnę czuje, ale czasem tak się zżyma, że człek prawie nie wytrzyma”

Nadchodzący tydzień będzie bardzo zbliżony pod względem aury jak miniony. Czekają nas temperatury znacznie powyżej normy, bardziej przypominające połowę marca, a nie lutego. Z takiej pogody na pewno nie są zadowolone dzieci, które obecnie mają ferie zimowe. Nie możemy wykluczyć, że pod koniec miesiąca może zrobić się zimowo.