Złota polska jesień

Nadchodzący tydzień przyniesie bardzo ładną pogodę, nie zabraknie chwil ze słońcem i wysokich temperatur.

Poniedziałek

Pierwszy dzień nowego tygodnia przyniesie bardzo ładną pogodę i to w całym kraju. Większe zachmurzenie wystąpi w pierwszej części dnia na wschodzie, a w drugiej części dnia na północy. Będzie bardzo ciepło, od 18-19°C, przez 21-22°C w centrum, do 23-24°C na południu i południowym zachodzie.

Wtorek

Wtorek przyniesie gorszą aurę na wschodzie, gdzie przez większą część dnia będzie pochmurno, a niebo przetrze się dopiero po południu. W pozostałych regionach sporo słońca i bardzo ciepło. Temperatura wzrośnie do 14-16°C na wschodzie, do 18-19°C na północnym zachodzie, do 20-21°C w centrum, i do 23-24°C na południowym zachodzie.

Środa

Po porannych mgłach niebo przetrze się na wschodzie, nieco więcej chmur pojawi się od centrum po wschód kraju. Wciąż bardzo ciepło, temperatura wzrośnie od 17-18°C na północy, do 21-22°C w centrum i na południu.

Czwartek

Do Polski nadal docierać będą ciepłe masy powietrza. Więcej chmur wystąpi na północy i w tej części kraju będzie chłodniej. W pozostałych regionach zdecydowana przewaga słońca. Temperatura wzrośnie od 15-16°C na północnym wschodzie, do 18-20°C na zachodzie i południu.

Piątek

W piątek aura zacznie się zmieniać. Pogodę zdominują chmury, a na zachodzie dodatkowo wystąpią opady deszczu. Przez większą część dnia najwięcej słońca na południowym wschodzie. Temperatura wyniesie od 14-15°C na północny, do 18-20°C na południu i 21-22°C na południowym zachodzie.

Weekend

Także w sobotę ciepłe masy powietrza zaznaczą się nad Polską, ale tylko w południowej części. Na północy temperatura wzrośnie do 13-14°C, w centrum, na zachodzie i wschodzie do 15-17°C, a na południu do 19-20°C. Na zachodzie dodatkowo będzie padać. Ciepła aura zakończy się w niedzielę, gdyż do całego kraju docierać będą polarnomorskie masy powietrza. Dodatkowo będzie padać na północy oraz południowym wschodzie. Na termometrach ujrzymy od 11-12°C na krańcach północnych i południowych, do 13-14°C na wschodzie oraz do 15-16°C na zachodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Gdy październik ciepło trzyma, zwykle mroźna bywa zima

Nadchodzący tydzień przyniesie bardzo ładną pogodę. Będzie pogodnie, a do tego bardzo ciepło i to z temperaturami ponad 20 stopni Celsjusza. Opady deszczu wystąpią dopiero pod koniec tygodnia. Niestety prognozy długoterminowe wskazują na duże ochłodzenie.

Podziel się swoją opinią!
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here