Złota polska jesień

Nadchodzący tydzień przyniesie bardzo ładną pogodę, nie zabraknie chwil ze słońcem i wysokich temperatur.

Poniedziałek

Pierwszy dzień nowego tygodnia przyniesie bardzo ładną pogodę i to w całym kraju. Większe zachmurzenie wystąpi w pierwszej części dnia na wschodzie, a w drugiej części dnia na północy. Będzie bardzo ciepło, od 18-19°C, przez 21-22°C w centrum, do 23-24°C na południu i południowym zachodzie.

Wtorek

Wtorek przyniesie gorszą aurę na wschodzie, gdzie przez większą część dnia będzie pochmurno, a niebo przetrze się dopiero po południu. W pozostałych regionach sporo słońca i bardzo ciepło. Temperatura wzrośnie do 14-16°C na wschodzie, do 18-19°C na północnym zachodzie, do 20-21°C w centrum, i do 23-24°C na południowym zachodzie.

Środa

Po porannych mgłach niebo przetrze się na wschodzie, nieco więcej chmur pojawi się od centrum po wschód kraju. Wciąż bardzo ciepło, temperatura wzrośnie od 17-18°C na północy, do 21-22°C w centrum i na południu.

Czwartek

Do Polski nadal docierać będą ciepłe masy powietrza. Więcej chmur wystąpi na północy i w tej części kraju będzie chłodniej. W pozostałych regionach zdecydowana przewaga słońca. Temperatura wzrośnie od 15-16°C na północnym wschodzie, do 18-20°C na zachodzie i południu.

Piątek

W piątek aura zacznie się zmieniać. Pogodę zdominują chmury, a na zachodzie dodatkowo wystąpią opady deszczu. Przez większą część dnia najwięcej słońca na południowym wschodzie. Temperatura wyniesie od 14-15°C na północny, do 18-20°C na południu i 21-22°C na południowym zachodzie.

Weekend

Także w sobotę ciepłe masy powietrza zaznaczą się nad Polską, ale tylko w południowej części. Na północy temperatura wzrośnie do 13-14°C, w centrum, na zachodzie i wschodzie do 15-17°C, a na południu do 19-20°C. Na zachodzie dodatkowo będzie padać. Ciepła aura zakończy się w niedzielę, gdyż do całego kraju docierać będą polarnomorskie masy powietrza. Dodatkowo będzie padać na północy oraz południowym wschodzie. Na termometrach ujrzymy od 11-12°C na krańcach północnych i południowych, do 13-14°C na wschodzie oraz do 15-16°C na zachodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Gdy październik ciepło trzyma, zwykle mroźna bywa zima

Nadchodzący tydzień przyniesie bardzo ładną pogodę. Będzie pogodnie, a do tego bardzo ciepło i to z temperaturami ponad 20 stopni Celsjusza. Opady deszczu wystąpią dopiero pod koniec tygodnia. Niestety prognozy długoterminowe wskazują na duże ochłodzenie.