Chmury mammatus nad Łodzią

Za nami burzowy tydzień, a jak będą wyglądały kolejne dni czerwca? Zapraszamy do zapoznania się z prognozą tygodniową.

Poniedziałek

W pierwszy dzień tygodnia odpoczniemy od upałów. Na zachodzie Polski słupki rtęci podskoczą do 25 stopni. W centrum 22,23, nad morzem i północnym wschodzie poniżej 20. W godzinach porannych burze możliwe na południu i południowym wschodzie.

Wtorek

We wtorek na zachodzie, Mazowszu oraz południu kraju temperatura podskoczą do 27 stopni. Słabe burze i opady deszczu możliwe na południu Polski.

Środa

Środa to kontynuacja przyjemnych temperatur. Na zachodzie kraju słupki rtęci mogą osiągnąć 30 stopni. W pozostałej części Polski w graniach 25-27 stopni. Trzeci dzień przyszłego tygodnia to również powrót burzowej aury, pierwsze komórki burzowe pojawią się na południu kraju, a z kolejnymi godzinami będą rozwijać się niemal w całej Polsce.

Czwartek

W Boże Ciało kolejny raz da o sobie przypomnieć upał. Na zachodzie oraz południu kraju temperatura przekroczy 30 stopni. Bardzo ciepło również w pozostałej części Polski – do 29 stopni. Będzie to kolejny burzowy dzień, pierwsze pojawią się na zachodzie kraju by w ciągu dnia wędrować w kierunku wschodnim.

Piątek

Tym razem temperatury w granicach lub powyżej 30 stopni pojawią się na wschodzie Polski. Na północnym zachodzie zdecydowanie chłodniej – od 20 do 22 stopni. W piątek – co nie powinno nas już dziwić – znowu burze, najsilniejsze z nich w centrum oraz na Mazowszu.

Weekend

Temperatury w weekend to dobra wiadomość dla osób, które nie znoszą wysokich temperatur – nie powinny one przekroczyć 25 stopni. W sobotę burze mogą pojawić się na południowym wschodzie kraju, natomiast w niedziele odpoczniemy od burzowej aury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here