Ciepła i słoneczna pogoda

Nadchodzący tydzień przyniesie pogodę z jaką mierzymy się od dłuższego czasu. Od połowy tygodnia spodziewamy się napływu upalnego powietrza z południa.

Poniedziałek

Pierwszy dzień tygodnia przyniesie nam pochmurną pogodę na wschodzie i południu, gdzie zaznaczy się chłodny front atmosferyczny ze słabymi opadami deszczu. Od zachodu postępować będą rozpogodzenia, które w drugiej części dnia dotrą na wschód. Temperatura wzrośnie od 17-18°C, przez 20-21°C na północy i południu, do 22-23°C na południowym zachodzie.

Wtorek

We wtorek Polska znajdować się będzie na skraju wyżu znad Danii. Do naszego kraju docierać będzie raczej chłodne powietrze, które w promieniach lipcowego słońca będzie się szybko nagrzewać. Temperatura wyniesie od 19-21°C  na północy, przez 22-23°C na północy i w centru, do 24-25°C na południowym zachodzie.

Środa

W środę znacznie wyraźniej odczujemy ciepłe masy powietrza, które zaznaczą się w niemal całym kraju. Opadów głównie za sprawą burz spodziewamy się na krańcach południowych. Temperatura wzrośnie od 23-24°C na północy, do nawet 27-28°C na południu i południowym zachodzie.

Czwartek

Upalnie i słonecznie zrobi się w czwartek. Burz ponownie jak w środę spodziewamy się na krańcach południowych. Temperatura wyniesie od 26-27°C na północy, do 30-31°C w centrum i na południu.

Piątek

Piątek przyniesie zmianę aury, gdyż od zachodu wkroczy chłodny front atmosferyczny, a razem z nim nad naszym krajem przejdą groźne burze. Te od rana występować będą na zachodzie, a w drugiej części dnia na wschodzie kraju. Upalnie na wschodzie, gdzie temperatura wzrośnie do 32-33°C, na zachodzie „chłodniej” do 26-27°C.

Weekend

Burzowo zapowiada się również sobota, gdyż burze mogą występować na terenie całego kraju. Upalne powietrze wciąż utrzymywać się będzie nad południowo wschodnią częścią Polski. Tu temperatura może wzrosnąć do 30-31°C. W pozostałych regionach chłodniej, do 23-24°C. Niedziela przyniesie burzową aurę na północy, w pozostałych regionach bez opadów. Ciepło, od 24-25°C na północy i zachodzie, do 27-28°C na południu.

Przysłowie na ten tydzień

Gdy się pająk w lipcu przechodzi, ze sobą deszcz przywodzi, gdy swą pajęczynę psuje, bliską burzę czuje.

Nadchodzący tydzień nie przyniesie typowej letniej aury, do której przywykliśmy w ostatnich latach. Czeka nas raczej pogoda w kratkę, ciepłe i gorące okresy w pogodzie przerywane będą frontami atmosferycznymi z gwałtownymi burzami.