Kwitnące bazie, to znak że wiosna tuż tuż

Miniony tydzień przyniósł nam pogodę, która zdecydowanie bardziej odbiega od tej, którą zazwyczaj mamy w lutym. Można powiedzieć, że te co widzimy za oknami jest typową marcową pogodą. W tym tygodniu w tej materii niewiele się zmieni, dodatkowo będzie jeszcze cieplej. Mimo to, uważniej zaczynamy przyglądać się rozwojowi sytuacji nad Skandynawią, gdzie ponownie rozbudowuje się wyż. Być może za jego sprawą w trzeciej dekadzie lutego zrobi się zimowo.

Poniedziałek

Nowy tydzień przywita nas ładną pogodą. Więcej chmur tylko na północy i w pierwszej części dnia na południu kraju. Poza tym bez opadów i wiele chwil ze słońcem, które poprawi nam humor. Temperatury od 5-6*C na północy i północnym-wschodzie, około 7-8*C będzie w centrum, na zachodzie i południu do 9*C, lokalnie do 10*C.

Wtorek

We wtorek również bez opadów i całkiem pogodnie. Po południu nastąpi wzrost zachmurzenia, ale nie powinno padać. Szkoda, że do kwietnia jeszcze tak dużo czasu. Temperatury również wiosenne od 6*C na północnym-wschodzie, około 7-8*C będzie w pasie od Szczecina po Rzeszów. Najcieplej na południu i południowym-zachodzie do 9-10*C, miejscami do 11*C.

Środa

Środa również zapowiada się przyjemnie, niestety tego dnia w całym kraju więcej chmur, a na południu może przelotnie popadać deszcz. Poza tym bez opadów, jednak z przewagą chmur niż słońca. Nadal bardzo ciepło od 6-7*C na północnym-wschodzie, od Lublina po Szczecin 8-9*C, na południu i południowym-zachodzie jeszcze cieplej niż we wtorek do 11-13*C.

Czwartek

Z południowego-zachodu na Polskę sięgnie front atmosferyczny, który przyniesie umiarkowane, a okresami dość silne opady deszczu. Najwięcej opadów na południowym-zachodzie i południu kraju, słabiej popada w centrum. Na pozostałym obszarze bez opadów i pogodnie. Wieczorem od południa pojawiać się będą przejaśnienia. Nieco chłodniej niż w dniach poprzednich, lecz wciąż ciepło od 5-6*C na północy kraju do 7-9*C na zachodzie, w strefie opadów około 4-5*C.

Piątek

Nad ranem i w pierwszej części dnia przez nasz kraj przemknie kolejny front atmosferyczny, popada przede wszystkim na północy kraju, na wschodzie i zachodzie opady będą przelotne. Od zachodu pojawią się przejaśnienia. Przez cały dzień najwięcej słońca będzie na południu. W całej zachodniej części kraju oraz na wybrzeżu silniejsze podmuchy wiatru. Temperatury od 3-5*C na północy do 7-8*C w centrum i na zachodzie, na południu do 9-10*C.

Weekend

Pod koniec tygodnia nad Skandynawią rozbuduje się wyż, który zablokuje dalszą wędrówkę niżów na zachodzie Europy. Osłabione fronty powinny wędrować południem Bałtyku, tym samym wespół z wyżem sprowadzać nad Polskę zimniejsze powietrze. Zarówno w sobotę jak i niedzielę wyraźnie chłodniej od 3-4 do 5-7*C. Pojawią się też opady, których najwięcej będzie na południu i zachodzie. Spodziewamy się opadów śniegu, które będą przechodzić w opady deszczu.

prognoza tygodniowa 17-23 luty
Wykres temperatury w dniach 17-23 lutego

Nadchodzący tydzień w pierwszej swojej części będzie nas rozpieszczać przyjemną i słoneczną pogodą. W drugiej połowie tygodnia nad Polskę sięgną fronty atmosferyczne oraz zacznie docierać chłodniejsze powietrze. Nie wykluczamy, że w końcówce tygodnia popada śnieg, a krajobrazy zabielą się. Jednak zimy z solidnym mrozem i śniegiem wciąż nie widać.

Przysłowie na ten tydzień:

„Czasem luty się zlituje, że człek niby wiosnę czuje, ale czasem tak się zżyma, że człek prawie nie wytrzyma”

2 KOMENTARZE

Comments are closed.