wrzesień sierpień słońce lato

Nadchodzący tydzień po bardzo ciepłej pierwszej połowie przyniesie głębsze ochłodzenie i temperatury w okolicach 20 stopni Celsjusza.

Poniedziałek

Poniedziałek przyniesie nam pogodną i suchą aurę na zachodzie, z niegroźnymi chmurami. Z kolei na wschodzie, i południowym wschodzie popada deszcz, a w drugiej część dnia mogą przejść burze. Te wystąpią w strefie zbieżności wiatru. Temperatura wzrośnie do 23-25ºC na zachodzie i krańcach wschodnich, do 18-19ºC na południu i częściowo w centrum.

Obszar występowania burz 18.06.2018 prognoza model UM (grafika meteo.pl)

Wtorek

We wtorek słabych opadów deszczu spodziewamy się jeszcze rano na południowym wschodzie oraz na północnym zachodzie. Opady szybko zanikną i do końca dnia padać już nie powinno, będzie za to raczej pochmurno. Temperatura wyniesie od 24-25ºC na północy, do 26-28ºC w pozostałych regionach.

Środa

Również środa okaże się sucha, bardzo ciepła, ale z umiarkowanym zachmurzeniem. Temperatura podobnie jak we wtorek wzrośnie do poziomu 26-28ºC.

Czwartek

Czwartek przyniesie jeszcze cieplejszą aurę, ale z groźnymi burzami, które wystąpią na północnym zachodzie i z biegiem godzin wędrować będą w głąb kraju. Temperatura wzrośnie do 17-19ºC na północnym zachodzie, do 29-31ºC w pozostałych regionach.

Piątek

W piątek do naszego kraju zacznie napływać powietrze pochodzenia polarnomorskiego. Zrobi się dużo bardziej rześko, ale padać nie powinno. Na termometrach do 19-21ºC na północy i do 22-23ºC miejscami na południu i południowym zachodzie.

Weekend

Sobota przyniesie większe zachmurzenie i przelotne opady deszczu na północy, miejscami przejdą burze. Temperatura wyniesie na ogół do 19-21ºC. Bardzo podobnie zapowiada się niedziela, opady o charakterze przelotnym wystąpią na północy oraz zachodzie. Poza tym bez opadów. Na termometrach około 20-22ºC.

Przysłowie na ten tydzień

Kiedy kwitnie w czerwcu bób, to największy wtedy głód, a kiedy mak, to już nie tak