Jesienna aura, opady deszczu ze śniegiem

Nadchodzący tydzień przyniesie sporo porannych mgieł i pochmurnego nieba. Miejscami popada deszcz – głównie na zachodzie Polski. Koniec tygodnia przyniesie pierwszy w tym roku powiew mroźnego powietrza znad wschodu kontynentu.

Poniedziałek

W większości regionów zapowiada się sucho, ale pochmurno. Przejaśnienia wystąpią w południowej części kraju oraz lokalnie na północy. Deszcz prognozowany jest na zachodzie i południu. Wciąż ciepło. Temperatura wyniesie od 9-10°C na północy, przez 11-12°C w centrum, do 14-15°C na południu.

Wtorek

Na przeważającym obszarze kraju bez opadów. Słaby deszcz ponownie wystąpi na zachodzie Polski. Dużo słońca, ale na krańcach wschodnich możliwe jest utrzymywanie się przez większą część dnia chmur stratus i mgieł. Temperatura wyniesie od 5-6°C na północnym wschodzie, przez 7-8°C na zachodzie, 10-11°C na wschodzie i w centrum, do 12-13°C na południu.

Środa

Środa przyniesie deszcz miejscami na zachodzie kraju. Poza tym padać nie będzie, ale zapowiada się pochmurno i mglisto. Przejaśnienia pojawiać się będą w drugiej części dnia i postępować będą od regionów południowych. Tam gdzie wystąpi stratus będzie chłodno, niespełna 3-5°C (głównie zachód kraju), na północnym zachodzie temperatura wzrośnie do 7-8°C, a na południu i południowym wschodzie do 10-11°C.

Czwartek

Czwartek zapowiada się pochmurno i z lokalnymi opadami słabego deszczu. Pomiędzy chmurami chwilami może wyglądać słońce. Zmieni się kierunek wiatru, co zapowiadać będzie zmiany w aurze. Temperatura maksymalna wyniesie 7-8°C na wschodzie i zachodzie oraz 9-11°C w centrum.

Piątek

W piątek spodziewamy się pierwszego w tym roku podmuchu chłodu znad wschodu kontynentu, który zaznaczy się na krańcach wschodnich. Poza tym będzie wciąż bardzo ciepło, jak na drugą połowę listopada. Miejscami w centrum popada słaby deszcz. Temperatura wyniesie od 2-3°C na północnym wschodzie, przez 4-5°C na wschodzie, 9-10°C na północy i zachodzie, do 11-12°C w centrum i na południu.

Weekend

Sobota zapowiada się zimno na wschodzie. Na północnym wschodzie możliwy całodobowy mróz do -1°C. Poza tym na wschodzie około 1-2°C, w centrum 3-5°C, a na zachodzie 10-11°C. Niedziela może przynieść słabe opady śniegu przechodzącego w opady deszczu i marznące opady deszczu na krańcach wschodnich. Zacznie robić się cieplej, na północy 3-4°C, a na południu 8-9°C.

Przysłowie na ten tydzień

Jeśli kret w listopadzie jeszcze późno ryje, na Nowy Rok komar wpadnie w bryję

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here