Ciepła i bezśnieżna zima
Ciepła i bezśnieżna zima (pixabay.com)

Nadchodzący tydzień przyniesie nam krótki napływ zimnego powietrza z północy. Mimo to wciąż będzie „nienormalnie” ciepło. Czy zima wróci na dłużej? Z każdym tygodniem szanse na taki scenariusz są coraz mniejsze, natomiast póki co musimy się liczyć z krótkimi epizodami zimowymi.

Poniedziałek

Początek tygodnia nie przyniesie zmiany aury. Nadal będzie bardzo słonecznie i ciepło, ale nie w całym kraju. Na wschodzie ponownie spodziewamy się chmur i mgieł (chmury stratus), które mogą się utrzymywać przez większą część dnia. Bardzo ciepło jak na luty, od 5-6°C na wschodzie, przez 9-10°C w centrum, do 13-14°C na południowym zachodzie.

Wtorek

Wyż, który przez ostatnie dni przynosił nam stabilną i suchą aurę odsunie się nad Ukrainę, ustępując miejsca frontom atmosferycznym. Ten zaznaczy się na zachodzie i północnym zachodzie przynosząc umiarkowane i słabe opady deszczu. W pozostałych regionach pogodnie i sucho, choć na wschodzie ponownie możliwy stratus i mgły. Temperatura wyniesie od 5-6°C na północy, do 8-11°C na południu.

Środa

Aura w środę zapowiada się bardzo nieprzyjemnie, będzie wietrznie i deszczowo. Opady mogą wystąpić w całym kraju, ale będą mieć charakter przelotny. Temperatura wyniesie na ogół 5-7°C, ale z uwagi na podmuchy wiatru do 50-60 km/h, temperatura odczuwalna będzie o kilka stopni niższa.

Czwartek

Najgorszej pogody spodziewamy się w czwartek. Nad Polską wędrować będzie front z opadami deszczu, który swoim zasięgiem obejmie cały kraj. Najmniej opadów na północnym wschodzie, ale tu jeśli będize padać to descz ze śniegiem lub sam śnieg. Temperatura wyniesie od 0-1°C na krańcach północno wschodnich, do 5-7°C w pozostałych regionach. Za frontem zacznie napływać zimne powietrze.

Piątek

Zapowiada się mroźnie, ale bardzo pogodnie. Rano opady śniegu możliwe jeszcze na południu, potem powinno się wypogodzić. Temperatura wyniesie od -1/-2°C na wschodzie, do 2-3°C na krańcach zachodnich.

Weekend

Nadal nad Polską znajdować się będzie centrum wyżu, a to oznacza – szczególnie o tej porze roku – chmury stratus. Dodatkowo na północy zaznaczą się chmury frontowe z opadami śniegu. Łagodny mróz, od -1/-2°C na wschodzie i częściowo w centrum, do 1-2°C na zachodzie. W niedzielę centrum wyżu odsunie się nad Ukrainę, a to oznacza ponowny napływ ciepłego powietrza z zachodu. Pochmurno na północy, zaś na południu znów pogodnie. Temperatura wyniesie od 2-3°C na wschodzie, do 6-7°C na zachodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Gdy ciepło w lutym, zimno w marcu bywa, paszy trzeba zachować, by jej potem nie kupować

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here