Słoneczny dzień w marcu

Nadchodzący tydzień przyniesie raczej spokojną i stabilną aurę. Wciąż jednak będzie chłodno. Pod koniec tygodnia ponownie do Polski zaczną napływać fronty atmosferyczne.

Poniedziałek

Początek tygodnia przyniesie diametralną zmianę aury. Na południu i południowym wschodzie wystąpią opady deszczu, a na zachodzie i północy także wystąpią opady oraz burze z gradem, a także krupą śnieżną. Ponownie do Polski napłynie chłodne powietrze z północnego zachodu kontynentu. Zrobi się wietrznie, na północy kraju powieje do 80 km/h, a na zachodzie do 70 km/h. W czasie przechodzenia burz, może powiać mocniej. W pozostałych regionach wiatr wyraźnie słabszy. Temperatura wyniesie od 6-7°C na wschodzie i północnym wschodzie, do 8-9°C miejscami w centrum.

Wtorek

Mało przyjemna aura zapowiada się we wtorek. Na ogół pochmurnie z przejaśnieniami, więcej chmur na północy oraz w centrum, i w tych częściach kraju możliwe słabe opady deszczu. Chłodno, od 5-6°C na północy, do 7-8°C w pozostałych regionach. Dodatkowo mogą wystąpić mocniejsze porywy wiatru do 50 km/h.

Środa

Dużo słońca i pogodnego nieba przyniesie nam środa. Na północnym zachodzie zaznaczą się chmury frontowe, ale padać nie powinno. Na termometrach od 6-7°C na wschodzie, do 9-11°C na zachodzie. Na północny Polski możliwe silniejsze porywy wiatru do 50 km/h.

Czwartek

Opady deszczu rano mogą wystąpić na wschodzie i częściowo w centrum. Po południu przelotnych opadów spodziewamy się na północy i zachodzie. Temperatura wzrośnie od 8-9°C na wschodzie, do 12-13°C na zachodzie.

Piątek

W piątek spodziewamy się delikatnej zmiany pogody. Na wschodzie możliwe słabe opady deszczu. W pozostałych regionach bez opadów, a na termometrach od 6-7°C na północy, do 11-12°C na południowym zachodzie.

Weekend

W sobotę znów zmiana pogody. Do Polski z północnego zachodu wkroczy front atmosferyczny z opadami deszczu. Znów będzie mocno wiać, na północy do 70-80 km/h. Temperatura wyniesie od 6-7°C na wschodzie, do 11-12°C na zachodzie. Niedziela przyniesie kolejną strefę z opadami deszczu, a także opadami deszczu ze śniegiem. Na zachodzie i północy możliwe burze. Chłodno, do 5-6°C na wschodzie i 8-9°C na zachodzie.

Przysłowie na ten tydzień

W marcu, kto siać nie zaczyna, swego dobra zapomina, spiesz więc w pole, by po trochu, rzucić w ziemię owsa, grochu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here