Konwekcja, chmury burzowe

Nadchodzący tydzień przyniesie nam krótki napływ gorącego powietrza z południa. W drugiej połowie tygodnia ponownie chłodniej oraz z opadami deszczu.

Poniedziałek

Początek tygodnia przyniesie nam suchą i pogodną aurę. Z biegiem godzin chmur będzie przybywać, lecz będą to niegroźne obłoki i do końca dnia nigdzie nie padać. Temperatura wzrośnie od 23-24°C nad samym morzem, do 26-27°C w pozostałych regionach. Na krańcach zachodnich temperatura może wzrosnąć do 28-29°C.

Wtorek

Wtorek również przyniesie gorącą aurę, ale z frontem atmosferycznym i burzami na północy kraju, a w drugiej części dnia oraz wieczorem w centrum i na południu. Burze powoli przemieszczać się będą na południe kraju, lokalnie mogą okazać się gwałtowne. Temperatura wyniesie od 21-22°C na krańcach północnych, przez 27-29°C w centrum i na południu, do 30-31°C na południowym zachodzie.

Środa

W środę czeka nas dużo chłodniejsza i raczej wietrzna aura. Większe zachmurzenie wystąpi na północy i tam możliwe słabe opady deszczu. Temperatura wzrośnie do 18-19°C na północy, do 21-22°C w centrum i na południu oraz do 23°C miejscami na południowym zachodzie.

Czwartek

W czwartek znów więcej chmur i kolejny front atmosferyczny, lecz tym razem przynoszący cieplejsze powietrze i słabe opady deszczu, które wystąpią głównie w północnej części kraju. Na termometrach ujrzymy od 20-21°C na wschodzie i północy, do 25-26°C na południowym zachodzie.

Piątek

Niestety w piątek nad Polską przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny z opadami deszczu oraz burzami. Znów zrobi się chłodniej oraz wietrznie. Temperatura wyniesie od 18-19°C na północy, przez 21-23°C na zachodzie, do 26-27°C na południowym wschodzie i południu.

Weekend

Sobota przyniesie kontynuację nieprzyjemnej i pochmurnej aury. Będzie pochmurno i mokro, najwięcej deszczowych chwil na wschodzie. Od zachodu w drugiej części dnia postępować będą rozpogodzenia. Chłodno, 17-18°C na wschodzie i 19-20°C na zachodzie. Niedziela pogodniejsza i cieplejsza. Większe zachmurzenie i opady na północy, z kolei na południu pogodniej cieplej. Temperatura wzrośnie do 19-20°C na północy, do 22-23°C w centrum i do 25-26°C na południu.

Przysłowie na ten tydzień

Kiedy z Janem (24 czerwca) przyjdą deszcze, to sześć niedziel kropi jeszcze