Odwilż, mgły i szaruga

W nadchodzącym tygodniu czeka nas powrót ciepłych mas powietrza. Jednak zanim to nastąpi musimy poczekać do drugiej połowy tygodnia.

Poniedziałek

Aura w poniedziałek przyniesie nam temperatury powyżej zera na północy kraju oraz mróz na południu. W tej części kraju również słabo popada śnieg. Pogodnie i słonecznie od centrum i na północy, tu temperatura wyniesie od 3-4°C na północnym zachodzie, do 1-2°C na północnym wschodzie. W centrum temperatura wyniesie około -1/-2°C, zaś na południu spadnie do -3/-4°C i tu najbardziej pochmurno. Na południu możliwe zawieje śnieżne.

Wtorek

Wtorek wciąż bardziej zimowy niż wiosenny. Na krańcach zachodnich oraz na północnym zachodzie kraju popada śnieg, chwilami mocno. Opadów śniegu ponownie spodziewamy się na południu oraz południowym wschodzie. Nadal mroźno w ćwiartce południowo wschodniej, do -2/-3°C, w centrum, na północy i zachodzie do 3-4°C. Na krańcach zachodnich może być chłodniej, do 0-1°C.

Środa

Ponownie opadów śniegu spodziewamy się na południowym wschodzie, ale te będą raczej symboliczne. Przelotne opady śniegu mogą również wystąpić na północy oraz miejscami w centrum. Delikatnie cieplej, od -1/-2°C na południowym wschodzie i południu, do 2-3°C na północy i 4°C na północnym zachodzie.

Czwartek

W czwartek opadów deszczu i deszczu ze śniegiem spodziewamy się na krańcach zachodnich oraz na północy. W pozostałych regionach bez opadów i wyraźnie cieplej. Od 0°C na krańcach południowo wschodnich, przez 2-3°C na północy i zachodzie, do 5-6°C w centrum i południowym zachodzie.

Piątek

Znów popada na zachodzie i północnym zachodzie, w pozostałych regionach padać nie powinno, będzie jednak pochmurno. Temperatura wyniesie od 1-2°C na południowym wschodzie, do 5-6°C w pozostałych częściach kraju.

Weekend

Bardzo ciepło zapowiada się sobota, więcej chmur na północy, ale padać nie będzie. Temperatura wzrośnie do 5-6°C na wschodzie i do 11-12°C na zachodzie. Niedziela przyniesie słabe opady na północy oraz większe zachmurzenie na zachodzie kraju. W końcu ciepło, od 6-7°C na południowym wschodzie, do 11-12°C w pozostałych regionach.

Przysłowie na ten tydzień

W marcu jak w garncu.