Pochmurny i deszczowy dzień
Zdjęcie (pixabay.com)

Nadchodzący tydzień przyniesie nam więcej opadów, zrobi się również chłodniej, ale zimno nie będzie.

Poniedziałek

W poniedziałek nad Polską przemieszczać się będzie front z burzami i opadami deszczu. Od rana opadów i silnych zjawisk burzowych spodziewamy się w pasie od Pomorza Gdańskiego oraz Warmii po Opolskie i Małopolskie. W pierwszej części dnia burze przemieszczać się będą w kierunku północno wschodnim i zaczną występować również na wschodzie Polski. Za frontem napłynie wyraźnie chłodniejsze powietrze. Temperatura wyniesie od 18-20°C na zachodzie, przez 23-25°C w centrum, do 27-28°C na krańcach wschodnich.

Wtorek

Deszczowo minie wtorek w południowo wschodniej ćwiartce kraju, gdzie opady utrzymają się przez większą część dnia. Opady przelotne oraz burze wystąpią również na krańcach północnych. Temperatury wyraźnie niższe, na południowym wschodzie około 15-16°C, natomiast w pozostałych regionach temperatura wzrośnie to 21-23°C.

Środa

W środę bez opadów w całym kraju, choć nie wykluczamy słabych i przelotnych opadów na krańcach północnych. W całym kraju dużo słońca i przyjemnie ciepło. Temperatura na ogół wzrośnie do 23-24°C.

Czwartek

W czwartek jeszcze cieplej, ale na zachodzie możliwe są opady deszczu oraz burze. Poza tym bez opadów. Na termometrach od 22-23°C na północnym zachodzie, przez 24-25°C na wschodzie, do 26-27°C w centrum.

Piątek

W piątek nad Polską wędrować będzie front z opadami deszczu i burzami, które występować będą od zachodu po centrum. W strefie frontu temperatura wzrośnie do 17-18°C, na zachodzie po przejściu frontu do 21-22°C, a na wschodzie do 25-26°C.

Weekend

W sobotę front zostanie przyblokowany nad zachodnią i częściowo centralną częścią kraju. Przez większą część dnia utrzymają się ciągłe opady deszczu. Na termometrach od 16-17°C na zachodzie, do 25-27°C we wschodniej połowie kraju. Niedziela zapowiada się deszczowo i pochmurno. Na zachodzie nadal spodziewamy się ciągłych opadów deszczu, z kolei na wschodzie możliwe będą burze i intensywne opady przelotne. Temperatura od 16-17°C na zachodzie, do 22-23°C na wschodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Wrzesień chodzi po rosie, zbiera grzyby we wrzosie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here