Pochmurny i deszczowy dzień
Zdjęcie (pixabay.com)

Nadchodzący tydzień przyniesie nam więcej opadów, zrobi się również chłodniej, ale zimno nie będzie.

Poniedziałek

W poniedziałek nad Polską przemieszczać się będzie front z burzami i opadami deszczu. Od rana opadów i silnych zjawisk burzowych spodziewamy się w pasie od Pomorza Gdańskiego oraz Warmii po Opolskie i Małopolskie. W pierwszej części dnia burze przemieszczać się będą w kierunku północno wschodnim i zaczną występować również na wschodzie Polski. Za frontem napłynie wyraźnie chłodniejsze powietrze. Temperatura wyniesie od 18-20°C na zachodzie, przez 23-25°C w centrum, do 27-28°C na krańcach wschodnich.

Wtorek

Deszczowo minie wtorek w południowo wschodniej ćwiartce kraju, gdzie opady utrzymają się przez większą część dnia. Opady przelotne oraz burze wystąpią również na krańcach północnych. Temperatury wyraźnie niższe, na południowym wschodzie około 15-16°C, natomiast w pozostałych regionach temperatura wzrośnie to 21-23°C.

Środa

W środę bez opadów w całym kraju, choć nie wykluczamy słabych i przelotnych opadów na krańcach północnych. W całym kraju dużo słońca i przyjemnie ciepło. Temperatura na ogół wzrośnie do 23-24°C.

Czwartek

W czwartek jeszcze cieplej, ale na zachodzie możliwe są opady deszczu oraz burze. Poza tym bez opadów. Na termometrach od 22-23°C na północnym zachodzie, przez 24-25°C na wschodzie, do 26-27°C w centrum.

Piątek

W piątek nad Polską wędrować będzie front z opadami deszczu i burzami, które występować będą od zachodu po centrum. W strefie frontu temperatura wzrośnie do 17-18°C, na zachodzie po przejściu frontu do 21-22°C, a na wschodzie do 25-26°C.

Weekend

W sobotę front zostanie przyblokowany nad zachodnią i częściowo centralną częścią kraju. Przez większą część dnia utrzymają się ciągłe opady deszczu. Na termometrach od 16-17°C na zachodzie, do 25-27°C we wschodniej połowie kraju. Niedziela zapowiada się deszczowo i pochmurno. Na zachodzie nadal spodziewamy się ciągłych opadów deszczu, z kolei na wschodzie możliwe będą burze i intensywne opady przelotne. Temperatura od 16-17°C na zachodzie, do 22-23°C na wschodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Wrzesień chodzi po rosie, zbiera grzyby we wrzosie

Podziel się swoją opinią!
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here