Wiosna, przyroda budzi się do życia

Jutro rozpoczynamy nowy tydzień. Ubiegły nie przyniósł nam prawdziwej wiosny, choć były momenty, gdzie lokalnie było ponad 20 stopni. Jednak ostatnio w większości kraju było poprostu chłodno. Czy to się zmieni w nowym tygodniu? Czy w końcu do Polski przyjdzie wiosna? Sprawdźmy!

Poniedziałek

Tydzień rozpoczniemy zróżnicowaną pogodą. Na wschodzie będzie najchłodniej, do 8-9 stopni, zaś na zachodzie napłynie trochę cieplejsze powietrze i termometry powinny pokazać 13-14 kresek powyżej zera. Chmurzyć może się praktycznie wszędzie, a na wschodzie i południu popada deszcz. Do tego, niemal wszędzie spodziewamy się silnych porywów wiatru, nawet do 70-80 km/h.

Wtorek

We wtorek dla odmiany popada w centrum kraju, a na termometrach od 9 stopni na wschodzie, przez 11-12 w centrum, do 15-16 na zachodzie i południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany.

Środa

W kolejny dzień tygodnia cieplej zrobi się również na wschodzie, gdzie będzie 11-12 stopni. 12-13*C termometry pokażą w centrum, a najcieplej znów będzie na zachodzie, tam 14-15*C. Wszędzie bez opadów z przejaśnieniami, dopiero w drugiej części dnia zacznie padać na północnym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany.

Czwartek

We czwartek intensywnych opadów deszczu spodziewamy się w centrum i na zachodzie kraju. Niewykluczone, że tam rozwinie się konwekcja. W strefie opadów najchłodniej, do 9-10 stopni. Na pozostałym obszarze od 12 do 14 stopni. Na wschodzie lokalnie możliwe 15*C. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, ale podczas konwekcji nie wykluczamy silniejszych porywów.

Piątek

W piątek w całym kraju ciepło. Od 12 stopni na południowym wschodzie, do 14-15 na pozostałym obszarze. Na zachodzie i południowym zachodzie może być jeszcze cieplej, do 16, a nawet 17*C. W pierwszej części dnia bez opadów, dopiero później od zachodu zacznie wkraczać front atmosferyczny z opadami deszczu. Wiatr słaby i umiarkowany.

Weekend

Przed nami niestety deszczowy ale ciepły weekend. W sobotę w całym kraju popada deszcz, a na Ziemi Świętokrzyskiej i Pomorzu Zachodnim rozwinie się kowekcja. Możliwe jest pojawienie się burz. Temperatury w całym kraju na poziomie 14-17 stopni. W niedzielę znów wszędzie popada, na Pomorzu Zachodnim może słabo zagrzmieć, a temperatury jeszcze wyższe. Będzie od 20 stopni na wschodzie do 15-16 na pozostałym obszarze. Przez cały weekend wiatr słaby i umiarkowany, tylko podczas występowania konwekcji powieje mocniej.

Przysłowie na ten tydzień:

Mokre dni kwietnia zazwyczaj wróżą, że w lecie będzie owoców dużo

Przed nami zróżnicowany pogodowo tydzień. Na pewno nie będziemy mogli narzekać na ilość opadów, za to temperatury początkowo nie będą zbyt wysokie. Dopiero na weekend ociepli się i miejscami termometry pokażą 20 stopni. Miejmy nadzieję, że to koniec przeplatanki pogodowej i już od początku maja będziemy mogli cieszyć się ciepłą i słoneczną aurą. 

 

1 KOMENTARZ

  1. Oby w końcu pogoda się wyklarowala bo ten kwiecień jest po prostu chłodny. O ile na zachodzie było kilka ciepłych dni to ma wschodzie było ich bardzo mało

Comments are closed.