Ciepła letnia pogoda przed burzą
Zdjęcie ilustracyjne pixabay.com

Nadchodzący tydzień przyniesie nam dużo chwil z deszczem i burzami w pierwszej połowie tygodnia. Od czwartku czeka nas stopniowe uspokojenie aury.

Poniedziałek

Początek tygodnia nie przyniesie zmiany aury. Nadal bardzo ciepło, pochmurno, a popołudniami również burzowo. Najsilniejszych burz spodziewamy się na wschodzie, gdzie przechodzić będą struktury wielokomórkowe, a także częściowo w centrum i na północy. Temperatura wyniesie od 19-21°C na zachodzie, przez 23-24°C w centrum, do 25-26°C na wschodzie.

Wtorek

Wtorek przyniesie kontynuację mokrej i burzowej aury. Od rana opady i burze występować będą na wschodzie. Z kolei na północy i zachodzie wystąpią w drugiej części dnia. Nieco chłodniej na południowym wschodzie do 15-16°C, a północy temperatura wzrośnie do 19-21°C, a na zachodzie do 22-24°C.

Środa

Środa także przyniesie niebezpieczną aurę z silnymi burzami, które wystąpią najprawdopodobniej w pasie województw centralnych, a także na południu oraz na wschodzie. Temperatura wyniesie od 17-18°C na zachodzie i wschodzie, do 21-23°C częściowo w centrum i na północy.

Czwartek

W czwartek czeka nas nieco chłodniejsza aura. Burze i ulewy możliwe jescze na wschodzie, z kolei na zachodzie popada raczej przelotnie. Na termometrach od 14-15°C na zachodzie, do 21-22°C na krańcach wschodnich.

Piątek

W całym kraju nieco więcej chmur, ale nie powinno z nich padać. Temperatura wyniesie od 16-17°C w centrum, do 18-19°C na wschodzie i zachodzie.

Weekend

Sporo słońca na zachodzie i w centrum, z kolei na wschodzie w drugiej części dnia niewykluczone opady deszczu i burze. Na termometrach od 17-18°C na wschodzie, do 21-22°C na zachodzie. Niedziela także bardzo ciepła, ale ponownie z burzami na krańcach wschodnich i północnym wschodzie. Temperatura wyniesie od 18-19°C na północnym wschodzie, do 21-23°C w pozostałych regionach.

Przysłowie na ten tydzień

Częste w maju grzmoty rozpraszają chłopom zgryzoty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here