Lato w górach, słońce i pogodne niebo

Lata powoli zmierza ku końcowi. Ten tydzień przyniesie nam gorące i upalne masy powietrza, burze. Pod koniec tygodnia zrobi się wyraźnie chłodniej.

Poniedziałek

Poniedziałek przyniesie gorącą, a lokalnie upalną aurę. Chłodniej tylko na północnym zachodzie, gdzie zaznaczą się chmury chłodnego frontu atmosferycznego, które przyniosą słabe opady deszczu. W drugiej części dnia burze z ulewami wystąpią w południowo wschodniej ćwiartce kraju. Temperatura wyniesie od 23-24°C na północnym zachodzie, do 28-29°C w pozostałych regionach. Na południowym zachodzie do 30-31°C.

Wtorek

Po przejściu frontu napłynie nieco łagodniejsze powietrze. Wtorek zatem zapowiada się umiarkowanie pochmurno i przyjemnie ciepło. Opady deszczu wystąpią na krańcach północnych i północno zachodnich. Na termometrach od 20-21°C na północy przez 23-25°C w głębi kraju, do 26-27°C miejscami na południowym wschodzie.

Środa

W środę Polska dostanie się pod wpływ wyżu znad centrum Europy. Do naszego kraju znów zacznie napływać gorące powietrze z południa. Temperatura wyniesie od 23-24°C na północnym wschodzie, przez 25-26°C na wschodzie i północy, następnie 27-28°C na zachodzie, i 29-30°C na południowym zachodzie.

Czwartek

Znów zrobi się upalnie, ale nie w całym kraju. Na północy temperatura wzrośnie do 26-27°C, na wschodzie do 28-29°C, a w centrum i na zachodzie do 30-31°C. Na południowym zachodzie miejscami do 32-33°C. Wieczorem burze możliwe na krańcach południowo zachodnich.

Piątek

Piątek przyniesie dynamiczną aurę, za sprawą pofalowanego frontu atmosferycznego z groźnymi zjawiskami burzowymi. Te wystąpią od zachodu po wschód kraju. Najgroźniejszych burz spodziewamy się od centrum po wschód. Za frontem napłynie chłodniejsze powietrze, na północnym zachodzie temperatura wzrośnie do 20°C, zaś w pozostałych regionach do 24-25°C.

Weekend

Sobota może przynieść zanikające opady deszczu na krańcach południowo wschodnich. W pozostałych regionach padać nie powinno. Najchłodniej na północy i północnym zachodzie, gdzie termometry pokażą do 18-19°C. W głębi kraju wyraźnie cieplej, do 23-24°C na wschodzie i 25-26°C w centrum i na południowym zachodzie. Niedziela przyniesie wyraźne ochłodzenie i to w całym kraju, będzie też padać. Opadów spodziewamy się na północnym zachodzie oraz na południowym wschodzie. Temperatura wyniesie od 18-19°C na północy, do 20-22°C na południu.

Przysłowie na ten tydzień

Kiedy sierpień wrzos rozwija, jesień krótka, szybko mija

Podziel się swoją opinią!
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here