Ciepły i słoneczny listopad

Nadchodzący tydzień przyniesie kontynuacje ciepłej aury, której w większości towarzyszyć będzie pogodnie niebo. Zmiany w pogodzie stopniowo rozpoczną się dopiero w drugiej części tygodnia, gdy ponownie zaczną docierać chłodniejsze masy powietrza.

Poniedziałek

Pierwszy dzień tygodnia przyniesie nam bardzo wysokie temperatury, za sprawą ciepłego powietrza docierającego z południa. Nigdzie nie powinno też padać, a niegroźne chmury pojawią się miejscami w centrum oraz na północy. Temperatura wzrośnie od 8-9°C na krańcach wschodnich, przez 11-13°C na północy do 14-16°C w centrum i na południu. Miejscami na południowym zachodzie temperatury mogą być jeszcze wyższe.

Wtorek

Niewiele zmieni się w pogodzie we wtorek. Nadal bardzo ciepło i bez opadów, a większe zachmurzenie wystąpi tylko na północy oraz miejscami w centrum. Rozkład temperatur niemal identyczny, od 7-8°C na północnym wschodzie, przez 11-13°C na północy oraz w centrum, do 14-16°C na południu oraz południowym zachodzie. Lokalnie na południu temperatura może być wyższa.

Środa

Wciąż bez zmian w pogodzie. W całym kraju ciepło, a na południu i południowym zachodzie bardzo ciepło. W wielu regionach będzie bezchmurnie, a większe zachmurzenie wystąpi na zachodzie i miejscami na północy. Na termometrach ujrzymy od 8-9°C na północnym wschodzie oraz północny zachodzie, przez 12-13°C w centrum, do 14-16°C na południu. Ponownie najcieplej powinno być na Śląsku i Opolszczyźnie.

Czwartek

W czwartek nad Wielką Brytanią rozlokuje się wyż, który zacznie sprowadzać chłodniejsze powietrze. Te zaznaczy się przede wszystkim w zachodniej i północno zachodniej części kraju, gdzie dodatkowo będzie pochmurno. W pozostałych regionach pogodnie i wciąż ciepło. Temperatura wzrośnie od 7-8°C na północnym zachodzie oraz wschodzie, do 11-12°C w centrum, do 13-15°C na południu.

Piątek

Chłodniejsze masy powietrza zaznaczą się na zachodzie oraz w północnej części kraju, gdzie dodatkowo będzie bardzo pochmurno. Na południu wciąż napływać będzie cieplejsze powietrze, ale temperatura nie wzrośnie już tak bardzo. Słupki rtęci wskażą od 6-7°C na północy, około 9-11°C centrum, do 12-14°C na południu.

Weekend

W sobotę w większości regionów będzie pochmurno oraz mglisto za sprawą chmur stratus. Miejscami możliwa słaba mżawka, przejaśnienia wystąpią tylko na krańcach południowych. Zimno na północy, gdzie temperatura wzrośnie około 4-5°C. Nieco wyższe temepratury w centrum do 6-7°C, z kolei na południu nadal ciepło, miejscami do 11-13°C. W niedzielę zimno w całym kraju, a także deszczowo i pochmurno. Na północy możliwe opady mieszane. Temperatura wyniesie na ogół do 5-6°C, tylko lokalnie na południowym wschodzie może być do 8-9°C.

Przysłowie na ten tydzień

Słońce listopada mrozy zapowiada

Nadchodzący tydzień przyniesie nam wyraźnie cieplejsze masy powietrza, które na południu kraju utrzymają się niemal do końca tygodnia. Najcieplejszy będzie początek tygodnia, gdy miejscami na południu temperatura może przekroczyć 17 stopni Celsjusza. Wysokim temperaturom towarzyszyć będzie pogodna aura. Zachęcamy do wykorzystania ciepłej aury, gdyż ostatnie dni listopada powinny być już dużo chłodniejsze.