Złota polska jesień

Nadchodzący tydzień przyniesie kontynuację bardzo ciepłej i suchej aury. Koniec tygodnia zapowiada się już chłodniej i z deszczem.

Poniedziałek

Bardzo wysokie temperatury przyniesie poniedziałek. Temperatura wyniesie od 15-17°C na północy, przez 18-20°C w centrum, do 21-23°C na południu. Większe zachmurzenie tylko na północy, poza tym padać nie powinno.

Wtorek

We wtorek nad Polskę sięgnie mało aktywny front atmosferyczny. Padać nie powinno, ale spodziewamy się większego zachmurzenia na północy oraz w centrum. Poza tym zachmurzenie umiarkowane. Na termometrach od 15-16°C na północy i w centrum, przez 17-18°C na zachodzie, do 21-23°C na wschodzie i południu.

Środa

Środa przyniesie sporą ilość chmur w całym kraju, ale opadów będzie mało. Te wystąpią symbolicznie miejscami w centrum oraz na południu. Opadów nie wykluczamy także na krańcach północnych. Chłodniej, ale wciąż wysokie temperatury. Na północy około 13-14°C, w centrum i zachodzie do 15-16°C, a na południu do 18-19°C.

Czwartek

Znów bardzo ciepło, a na południu wręcz gorąco. Większe zachmurzenie na północy Polski, ale bez opadów. Temperatura wyniesie od 15-17°C na północy, przez 19-21°C w centrum, do 23-25°C na krańcach południowych.

Piątek

Bez zmian w pogodzie, czyli ciepło i sucho. Na północy większe zachmurzenie. Na termometrach od 14-16°C na północy, do 21-22°C na południu.

Weekend

Sobota wciąż ciepła i sucha. Na termometrach od 14-15°C na północy, do 17-19°C na południu. Niedziela już ze zmianą pogody. Nad Polską przemieszać się będzie front z opadami deszczu, za którym spłynie chłodniejsze powietrze. Temperatura wyniesie od 9-10°C na północy, do 14-15°C na południu.

Przysłowie na ten tydzień

Jaki październik, taki marzec, doznał tego niejeden starzec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here