Złota polska jesień

Miniony tydzień był mało przyjemny, w zasadzie było wszystko od chmur, deszczu, po słońce i wiatr. Pojawiły się też poranne przymrozki, a w niektórych miejscach mróz był nawet na wysokości 2 metrów nad gruntem. Nadchodzący tydzień zapowiada się bardzo przyjemnie, w końcu babie lato zawita na trochę dłużej. Niech złoto mienią się krajobrazy!

Poniedziałek

Można powiedzieć złe dobrego początki, ponieważ w poniedziałek będzie pochmurno i deszczowo. Najwięcej opadów na północy kraju tam też mogą pojawić się burze, popada również w innych regionach. Po południu zanikające opady na północy kraju, gdzie do końca dnia miejscami spadnie do 20 mm deszczu. Temperatury, pomimo frontu wysokie od 18-19 na południu i południowym zachodzie, przez 17 w centrum i na zachodzie do 14 nad morze, najchłodniej na północnym wschodzie do 10-11 stopni C.

Wtorek

Przelotne opady tylko na północnym wschodzie, poza tym powinno być sucho i słonecznie. Termometry wskażą od 12-13 stopni na Suwalszczyźnie, do około 15 stopni nad resztą regionu północno wschodniego. W pasie od Szczcina po Lublin około 17 stopni. Najcieplej na zachodzie, południowym zachodzie i południu do 19-20 stopni, a miejscami do 21 stopni C.

Środa

Pogodna i sucha w całym kraju. Dużo słońca i ciepła. Chłodniej tylko w ćwiartce północno wschodniej tam 16-17 stopni. Na pozostałym obszarze do 19-20 stopni, a na południu i południowym wschodzie do 21-22 stopni C.

Czwartek

Nad nasz kraj z zachodu przywędruje front atmosferyczny, który delikatnie obniży temperaturę, nie przyniesie jednak dużych opadów. Najwięcej popada na południu. Temperatury od 15-16 na wschodzie i północnym wschodzie, do 17-18 w centrum, południu i zachodzie kraju.

Piątek

Rano więcej chmur na północnym wschodzie i tam delikatny deszcz, poza tym bez opadów. Temperatury wrócą do poziomu ze środy. Tradycyjnie najchłodniej na północnym wschodzie tam do 16-17 stopni, poza tym od 17-19 stopni, a na południu i południowym zachodzie do 20-21 stopni C.

Sobota/Niedziela

Sobota również przyjemnie ciepła i słoneczna będzie od 17 do 21 stopni C. W niedzielę bez większych zmian, a więc dużo słońca i przyjemnie ciepło od 17 do 21 stopni. Oby prognozy się utrzymały, bo czeka nas piękny weekend.
Nadchodzący tydzień na pewno w jakiś stopniu uczyni zadość tym, którzy narzekają na pogodę w Polsce. Będzie dużo słońca i mało opadów, a co najważniejsze przyjemnie ciepło. Babie lato delikatnie spóźnione, ale czekać było warto!

2 KOMENTARZE

  1. To prawda, oby modele diametralnie się nie zmieniły i będzie ok:) W zasadzie w pogodzie na razie nie widać większych zmian i dobrze, nie chciałbym już ataku zimy!

Comments are closed.