Opady deszczu
Zdjęcie ilustracyjne pixabay.com

Miniony tydzień przyniósł nam bardzo ładną aurę, a nawet letnie wartości temperatur. Na zachodzie oraz wschodzie Polski temperatura wzrosła do 28-29 stopni Celsjusza. Nadchodzący tydzień przyniesie niższe temperatury, a także opady i silniejszy wiatr.

Poniedziałek

Na pogodę w Polsce wpływać będzie wyż z centrum nad Danią, docierać będzie nieco chłodniejsze powietrze, ale nie powinno być zimno. W całym kraju na niebie sporo chmur, szczególnie na wschodzie i południu, w tej części kraju nie wykluczone burze, ale nie zabraknie chwil ze słońcem. Temperatura wzrośnie od 19-20°C na wschodzie, do 21-23°C w pozostałych regionach.

Wtorek

W aurze niewiele się zmieni, wciąż ciepło, ale pochmurno. W drugiej części dnia na południu oraz południowym wschodzie przejdą burze z ulewami i opadami małego gradu. Temperatura wyniesie od 22-23°C na wschodzie, w centrum i na południu, do 24-25°C na zachodzie.

Środa

W środę aura się popsuje. Nad nasz kraj sięgnie front z opadami deszczu oraz burzami. Od rana padać będzie w centrum, a w drugiej części dnia na wschodzie. Za frontem zacznie napływać wyraźnie chłodniejsze powietrze oraz wzrośnie prędkość wiatru, do 50-60 km/h. Temperatura wyniesie od 16-18°C na zachodzie i w centrum, do 19-20°C na krańcach wschodnich.

Czwartek

Chmury, opady i silniejszy wiatr zdominują aurę również w czwartek. Najwięcej deszczu spadnie na południu oraz częściowo w centrum, w pozostałych regionach popada głównie przelotnie. Na termometrach umiarkowanie ciepło, od 15-16°C na wschodzie, do 17-18°C na zachodzie.

Piątek

Również piątek przyniesie nieprzyjemną i wietrzną aurę. Nie zabraknie opadów, na południu i południowym wschodzie spodziewamy się opadów ciągłych, zaś w pozostałych regionach popada przelotnie. W całym kraju mocno powieje wiatr, na wschodzie do 50-60 km/h, a na zachodzie do nawet 70km/h. Zrobi się chłodno, na południowym wschodzie temperatura wzrośnie do 14°C, w centrum i na północy do 15-16°C, a na zachodzie do 19-20°C.

Weekend

W sobotę aura ulegnie częściowej poprawie. Na zachodzie będzie pogodnie i sucho, a na wschodzie wciąż pochmurno i z możliwymi opadami przelotnymi oraz silniejszymi podmuchami wiatru. Na termometrach ujrzymy od 13-14°C na krańcach południowo wschodnich, przez 18-19°C w centrum, do 21-23°C za zachodzie. Niedziela przyniesie ładną aurę w całym kraju, większe zachmurzenie tylko na krańcach południowych. Temperatura wyniesie od 20-21°C na wschodzie, do 23-24°C na zachodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Gdy się maj z grzmotem odezwie na wschodzie, rok sprzyja sianu i zbożu w urodzie

Nadchodzące dni przyniosą bardziej zmienną aurę, nie zabraknie chmur oraz opadów deszczu. Z najgorszą aurą będziemy mieć do czynienia na wschodzie Polski.