Deszczowa jesień w Polsce

Nadchodzący tydzień przyniesie dynamiczną i zmienną pogodę. Możliwe także pierwsze w tym roku opady mieszane. Weekend na chwilę obecną zapowiada się bardzo ładnie!

Poniedziałek

Poniedziałek zapowiada się pochmurno i chłodno. Dodatkowo na północy i północnym zachodzie zaznaczy się chłodny front atmosferyczny z opadami deszczu. Chłodno, od 8-9°C na wschodzie i miejscami w centrum, przez 10-11°C na zachodzie i południu, do 12-13°C na południowym i północnym zachodzie. Na północy mocniejsze podmuchy wiatru do 50 km/h.

Wtorek

Bardzo nieprzyjemnie zapowiada się wtorek. Od rana opadów deszczu spodziewamy się na północy, które z biegiem dnia wędrować będą w kraju. Niewykluczone, że miejscami wystąpią pierwsze w tym roku opady deszczu ze śniegiem. Opadów mieszanych spodziewamy się głownie na wschodzie i północnym wschodzie. Szanse na słońce tylko rano na południu Polski. Deszczowej aurze towarzyszyć będą silne porywy wiatru, do 60-70 km/h. Zimno, od 5-6°C na północnym wschodzie, przez 7-8°C w centrum i na zachodzie, do 9-10°C na południu i północnym zachodzie.

Środa

Równie wietrznie i nieprzyjemnie zapowiada się środa. Od rana padać będzie na południu, w centrum oraz na wschodzie. Najmniej opadów na zachodzie, ponownie mogą wystąpić opady mieszane, głownie we wschodniej części kraju (także opady krupy śnieżnej). Uwaga na silny wiatr, w porywach dochodzący do 70-80 km/h. Zimno, od 6-7°C na wschodzie, przez 8-9°C w centrum, do 10-11°C na krańcach zachodnich.

Czwartek

Czwartek przyniesie kolejny front z opadami deszczu i pochmurnym niebem, ale tym razem będzie to ciepły front atmosferyczny. Opady wystąpią głównie na zachodzie i w centrum. Dopiero wieczorem front dotrze nad wschód kraju. Wiatr już słabszy, ale w porywach do 50-60 km/h. Temperatura wyniesie od 7-8°C na wschodzie i w centrum, do 11-12°C na zachodzie. W strefie opadów temperatura spadnie do około 6°C.

Piątek

Po przejściu frontu powinno zrobić się cieplej, ale już nie tak ciepło jak ostatnio. Dodatkowo będziemy musieli się liczyć z licznymi mgłami, które utrzymywać się będą przez większą część dnia. Miejscami może słabo popadać. Na termometrach od 11-12°C na wschodzie i w centrum, do 13-14°C na południowym zachodzie.

Weekend

Bardzo ładnie zapowiada się sobota. Po porannych mgłach w większości kraju wyjrzy słońce, a temperatura wzrośnie od 13-14°C na północy, przez 15-16°C w centrum i na wschodzie, do 18-19°C na południu i południowym zachodzie. W górach halny, więc lokalnie na południu może być cieplej. Niedziela z podobną pogodą, ale na północnym zachodize zaznaczą się chmury frontowe z opadami deszczu. Poza tym słońce i wysokie temperatury od 16-17°C na północy, do 21-22°C na południu. Na północnym zachodzie do 12-13°C.

Przysłowie na ten tydzień

W jesieni prędko gdy liść z drzewa spadnie, to wkrótce zima będzie, każdy zgadnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here