Bezchmurne niebo

Nadchodzący tydzień przyniesie nam bardzo dużą ilość słońca, pogodnego nieba i przyjemnych wartości temperatur. Jednak zanim to nastąpi musimy zmierzyć się z deszczowym i pochmurnym początkiem tygodnia. Wszystko wskazuje na to, że sucha i słoneczna aura utrzyma się do końca miesiąca.

Poniedziałek

Początek tygodnia przyniesie nam niezbyt ciekawą aurę. Na zachodzie czeka nas sporo słońca, ale po południu może popadać przelotnie. Z kolei na wschodzie przez cały dzień czeka nas wyraźna przewaga chmur oraz opadów deszczu. Chłodno, od 16-18°C na wschodzie, do 21-23°C na zachodzie. Przy granicy z Niemcami może być 24°C.

Wtorek

We wtorek do Polski wkroczy kolejna strefa z opadami deszczu i chmurami, która przez większą część dnia zaznaczy się głównie na zachodzie kraju. W drugiej części dnia niebo powinno zacząć się przecierać na zachodzie, a front dotrze do centrum kraju. Do końca dnia pogodnie i przyjemnie na wschodzie Polski. Temperatura wyniesie od 16-17°C, z kolei na wschodzie powinno być do 23-24°C.

Środa

W środę do Polski ponownie zacznie docierać ciepłe powietrze, a wielu miejscach w kraju zrobi się bezchmurnie. Temperatura wyniesie od 22-23°C na północnym wschodzie, do 26-27°C na krańcach zachodnich.

Czwartek

Nie wiele zmieni się w pogodzie w czwartek. Niegroźne chmury pojawią się tylko na krańcach południowo wschodnich. Poza tym dużo słońca i ciepło, od 23-25°C na wschodzie, do 27-28°C na krańcach zachodnich.

Piątek

Wciąż słonecznie i wciąż bardzo dużo słońca. Nigdzie nie będzie padać, a na niebie tylko lazur. Na termometrach typowo letnie wartości temperatur, od 25-26°C na wschodzie, do 28-29°C na krańcach zachodnich.

Weekend

Sucho i bardzo słonecznie zapowiada się sobota. Będzie też bardzo ciepło, w całym kraju temperatura utrzyma się na poziomie 27-28°C, lokalnie może być jeszcze cieplej. Wyraźnie chłodniej tylko nad samym morzem. W niedzielę do północno zachodnich krańców kraju zbliży się front atmosferyczny i tylko tam może przynieść większe zachmurzenie i słabe opady, poza tym gorąco i bardzo słonecznie. Temperatura wyniesie od 23-24°C na północnym zachodzie, przez 26-27°C na północy, do 28-30°C w pozostałych regionach. Lokalnie temperatura może być wyższa.

Przysłowie na ten tydzień

Ostatni sierpnia zapowiada, jaka pogoda na październik wypada.

Nadchodzący tydzień nareszcie przyniesie dłuższy okres słonecznej, ciepłej i suchej aury. Prognozy długoterminowe wskazują, że do końca miesiąca słoneczna i sucha aura powinna się utrzymać.