Opady deszczu w kwietniu
Zdjęcie (pixabay.com)

Nachodzący tydzień przyniesie zdecydowanie więcej chwil z deszczem. Zrobi się też chłodniej, ale na krótko. W weekend znów będzie bardzo ciepło.

Poniedziałek

Początek dnia na zachodzie kraju może przynieść słabe burze i opady deszczu. W pozostałych regionach bez opadów. W drugiej części dnia strefa słabych i umiarkowanych opadów dotrze do centrum, gdzie zaniknie. Zaś od zachodu wkroczy chłodny front atmosferyczny, który uaktywni się po południu, przynosząc gwałtowne burze z silnym wiatrem do 80-90 km/h, ulewami oraz opadami małego gradu. Pod wieczór burze dotrą nad wschodnią część kraju. Temperatura wyniesie od 18-20°C na wschodzie, przez 16-17°C w centrum, do nawet 23-24°C na zachodzie i 25-26°C na południowym zachodzie.

Wtorek

Wtorek przyniesie nam już dużo bardziej rześkie powietrze pochodzenia polarnomorskiego. Opadów deszczu spodziewamy się na południu, a w drugiej części dnia na północnym zachodzie. Słońca raczej mało, gdyż na niebie przewaga chmur. Chłodniej, od 12-13°C na północy, przez 15-17°C w centrum, do 18-20°C na południu.

Środa

Aura podzieli nasz kraj na ciepłe południe, burzowe centrum oraz deszczową północ. Na północy kraju zaznaczy się front atmosferyczny, który od rana przynosić będzie opady deszczu. W drugiej części dnia w pasie od lubuskiego przez łódzkie po częściowo podlaskie i lubelskie wystąpią burze, które ponownie mogą być gwałtowne z ulewnymi opadami deszczu. Przez cały dzień najładniejsza aura wystąpi na południu. Temperatura wyniesie od 10-12°C na północy, około 15-16°C będzie na zachodzie i częściowo w centrum, do 23-24°C na południu i południowym wschodzie.

Czwartek

Kolejne deszczowe fronty atmosferyczne wędrować będą nad Polską. Padać może wszędzie, a najbardziej deszczowe powinny być północne oraz centralne części kraju. Wyraźnie chłodniej, od 11-12°C na północy, przez 13-14°C na zachodzie, 15-16°C centrum i na wschodzie, do 17-18°C na południu.

Piątek

Poranek przyniesie sporo pogodnego nieba, lecz z biegiem dnia chmur będzie przybywać. W całym kraju może popadać przelotnie, a miejscami przejdą burze z deszczem i opadami małego gradu. Raczej chłodno, około 14-15°C, a na południu do 16-17°C.

Weekend

W sobotę wiatr zmieni kierunek na południowy, a to oznacza napływ ciepłych mas powietrza. Więcej chmur i przelotnych opadów tylko na północy. Temperatura wzrośnie od 14-15°C na północy, do 19-20°C na południu. Niedziela przyniesie jeszcze wyższe temperatury, na południu i w centrum termometry poszybują do 25-26°C, z kolei na północy będzie do 20-21°C. W drugiej części dnia mogą przejść burze.

Przysłowie na ten tydzień

Kwiecień, plecień, bo przeplata, trochę zimy lata i trochę lata

Tegoroczny kwiecień chyba przejdzie do historii pod kątem bardzo wysokich temperatur, ilości słonecznych dni i ogólnie bardzo ładnej aury. Mamy też dobrą wiadomość, wygląda na to, że weekend majowy również przyniesie bardzo ciepłą aurę.

Podziel się swoją opinią!
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here