Konwekcja na niebie, zanosi się na burzę

Nadchodzący tydzień przyniesie bardzo wysokie temperatury, a druga połowa upały do 31 stopni Celsjusza. Gorącej aurze towarzyszyć będą gwałtowne zjawiska burze, głównym zagrożeniem ze strony burz będą intensywne opady deszczu oraz lokalne opady gradu.

Poniedziałek

Poniedziałek przyniesie słoneczną oraz niemal upalną aurę. W całym kraju temperatura wyraźnie przekroczy 20 stopni Celsjusza dochodząc do 27-29°C. Nie zabraknie burz i opadów, które około godzin południowych zaczną pojawiać się na krańcach południowych oraz wschodnich. W drugiej części dnia zagrzmieć może w całej wschodniej części kraju oraz miejscami na zachodzie.

Wtorek

Równie gorąco i parno zapowiada się wtorek. Temperatura wzrośnie do 25-26°C na północy i do 27-28°C w pozostałych regionach. Ponownie przejdą burze, które ograniczą się do wschodniej części kraju, a także krańców południowych.

Środa

Bardzo podobna aura wystąpi w środę. Burze znów zdominują aurę na krańcach wschodnich oraz południowych, a także miejscami na zachodzie kraju. Temperatura wyniesie od 25-26°C na wschodzie, północy oraz południu, do 27-28°C w pozostałych regionach.

Czwartek

Nieco więcej chmur na wschodzie kraju, gdzie spodziewamy się opadów deszczu oraz burz. Po południu zagrzmi także w pasie województw centralnych, na północy oraz południu. Bez burz tylko na zachodzie. Temperatura wyniesie od 25-26°C na wschodzie, do 29-30°C na zachodzie.

Piątek

Wciąż parno i gorąco, a popołudniami deszczowo i burzowo. Tym razem burze na większą skalę wystąpią głównie na zachodzie oraz częściowo w centrum. Na wschodzie kraju zagrzmi tylko lokalnie. Gorąco, a na ogół do 27-28°C, lokalnie do 29°C.

Weekend

Sobota jeszcze cieplejsza, ale nadal burza. Tym razem gwałtowne zjawiska wystąpią w całej południowej cześci kraju oraz lokalnie na północy i w centrum. Temperatura wyniesie od 26-27°C na krańcach południowych do 28-30°C w pozostałych regionach. Niedziela równie gorąca, ale ze sporą ilością burz i to w całym kraju. Na termometrach do 29-31°C.

Przysłowie na ten tydzień

Gdy się pająk w lipcu przechodzi, ze sobą deszcz przywodzi, gdy swą pajęczynę psuje, bliską burzę czuje