Ciepły i słoneczny dzień
Zdjęcie (pixabay.com)

Majowe chłody nie potrwały długo, ponieważ już po paru dniach do Polski ponownie zaczęło napływać ciepłe powietrze. Z każdym dniem robiło się coraz cieplej, a to za sprawą wyżu, który ostatecznie nie dopuścił niżów z zachodu kontynentu. W niedzielę przy granicy z Niemcami temperatura doszła do 29°C. Nadchodzący tydzień przyniesie więcej dni z wysokimi temperaturami.

Poniedziałek

Pierwszy dzień nowego tygodnia przyniesie nam dużo słońca i ponownie bardzo wysokie temperatury. Na wschodzie temperatura wzrośnie do 24-26°C, w głębi kraju do 27-28°C, a na zachodzie do 30°C. Niewykluczone, że wieczorem na krańcach zachodnich mogą wystąpić burze.

Wtorek

Nie wiele zmieni się w pogodzie we wtorek. Nadal będzie słonecznie, ale już nie tak ciepło. Na wschodzie temperatura wzrośnie do 21-23°C, w centrum do 24-26°C, a na zachodzie do 28°C. Po południu na krańcach zachodnich i południowo zachodnich mogą przejść burze z ulewami, gradem i silnym wiatrem.

Środa

W środę burze odpuszczą tylko w centrum i częściowo na północy, w pozostałych regionach spodziewamy się burz, które najgroźniejsze będą na wschodzie Polski. Nadal będzie ciepło, temperatura wzrośnie od 20-22°C na wschodzie, przez 23-25°C w centrum, do 26-27°C na zachodzie.

Czwartek

W czwartek wiatr zmieni kierunek i do Polski zacznie napływać chłodniejsze powietrze z północy kontynentu. Opady wystąpią na południu kraju, miejscami przejdą burze. Na termometrach ujrzymy od 17-19°C na krańcach północnych, przez 21-23°C w głębi kraju, do 25-26°C południu i południowym zachodzie.

Piątek

Jeszcze niższe temperatury zapanują w piątek, pojawią się również przelotne opady deszczu. Na ogół jednak czeka nas ładna pogoda. Temperatury wzrosną do 18-20°C na północy i wschodzie, przez 21-22°C na zachodzie i w centrum, do 23°C na południowym zachodzie kraju.

Weekend

W sobotę od znad Niemiec wkroczy do Polski front z opadami deszczu i burzami. Do końca dnia pogodnie będzie na wschodzie kraju. Na termometrach ponownie wyższe wartości temperatur – do 19-20°C wzrośnie temperatura na północy, w centrum do 21-22°C, a na południu i południowym zachodzie do 24-25°C. Jeszce wyższe temperatury zapanują w niedzielę, na zachodzie kraju temperatura ponownie poszybuje w okolice 27-28°C, w centrum do 25-26°C, a na wschodzie do 23-24°C. Po południu na zachodzie mogą przejść burze.

Przysłowie na ten tydzień

Jeśli w maju grzmot, rośnie wszystko w lot

Nadchodzący tydzień przyniesie nam już letnie wartości temperatur. Krótko w połowie tygodnia do Polski napłynie chłodniejsze powietrze z północy kontynentu, lecz od soboty znów zacznie się robić coraz cieplej. Jednak wraz z wysokimi temperaturami do Polski zawitają burze z ulewami i silnym wiatrem.