Ciepły wrzesień, dużo słońca i błękitnego nieba

Nadchodzący tydzień przyniesie suchą i pogodną aurę. Czekają nas bardzo rześkie poranki, z możliwymi przygruntowymi przymrozkami. Pod koniec tygodnia ma się zrobić cieplej, ale pojawią się opady.

Poniedziałek

Na początku tygodnia Polska znajdować się będzie pod wpływem niżu znad Skandynawii, który sprawdzać będzie chłodne powietrze z północy. To zaznaczy się głównie w północno wschodniej ćwiartce kraju i na krańcach wschodnich, gdzie w najcieplejszym momencie dnia będzie około 13-14°C. W centrum temperatura wzrośnie do 17-19°C, na południu do 20-21°C, a na zachodzie i południowym zachodzie do 22-23°C. Opady deszczu wystąpią na południu woj. małopolskiego i opolskiego. Dużo słońca, a najwięcej chmur w pasie od Lubelszczyzny po Pomorze Gdańskie.

Wtorek

Dużo słońca w całym kraju, ale padać nie będzie. Większe zachmurzenie wystąpi na zachodzie kraju. Temperatura wyniesie od 13-14°C na północnym wschodzie, przez 16-17°C w centrum i na południu, do 19-20°C na południowym zachodzie.

Środa

Środa opady deszczu może przynieść na południowym zachodzie. W tej części kraju również największe zachmurzenie, ale za to będzie najcieplej. Temperatura wzrośnie do 21-22°C, na południu i w centrum do 16-17°C, a na północy do 13-14°C.

Czwartek

Więcej chmur i słabe opady deszczu wystąpią na południu i południowym zachodzie. Poza tym słonecznie. Na wschodzie na termometrach do 15-16°C, w centrum i na północny do 16-17°C, a na zachodzie i południu do 18-19°C.

Piątek

Piątek zapowiada się ciepło, za sprawą powietrza docierającego z południa. Temperatura wyniesie od 16-18°C na wschodzie, przez 20-21°C w centrum, do 22-23°C na zachodzie.

Weekend

Sobota również ciepła, z temperaturami w okolicach 20°C. Na zachodzie w drugiej części dnia spodziewamy się frontu z burzami i opadami deszczu. Niedziela przyniesie przelotne opady w całym kraju, a na północy mogą przejść burze. Wciąż ciepło, na ogół w okolicach 19-21°C.

Przysłowie na ten tydzień

Gdy wrzesień bez deszczów będzie, w zimie wiatrów pełno wszędzie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here