Łagodna zima w mieście

Nadchodzący tydzień przyniesie początkowo zimową aurę. Następnie w połowie tygodnia dojdzie do zmiany cyrkulacji powietrza nad Polską i zacznie się robić cieplej.

Poniedziałek

Pierwszy dzień tygodnia przyniesie nam słoneczną i bardzo ładną pogodę. Większe zachmurzenie wystąpi na północy oraz na krańcach wschodnich, ale powinno ustąpić z biegiem dnia. Na zachodzie z kolei zaznaczą się chmury ciepłego frontu atmosferycznego, które pod koniec dnia przyniosą opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz samego śniegu. Uwaga, opady będą zamarzać tworząc na drogach groźną gołoledź! Temperatura wyniesie od -1/-2°C na krańcach północno wschodnich, przez 1-2°C w centrum, do 3°C miejscami na krańcach zachodnich.

Wtorek

Front zostanie zablokowany przez wyż stacjonujący na wschodzie Europy. Tym prazem przyniesie opady deszczu ze śniegiem oraz samego śniegu w ćwiartce południowo zachodniej kraju. Miejscami może opadać mocniej. W pozostałych regionach bez opadów, ale szans na słońce może nie być zbyt wiele. Na termometrach od -1/0°C na wschodzie oraz w centrum, do około 0-1°C na zachodzie.

Środa

W środę ponownie więcej słońca, a niegroźne zachmurzenie wystąpi na zachodzie oraz południu Polski. Temperatura wyniesie od -1/-2°C na północnym wschodzie, przez -1°C miejscami w centrum, do 1-2°C na południu i zachodzie.

Czwartek

Ponownie z dużą ilością słońca, ale za wyjątkiem południowo wschodniej części kraju. Tu zaznaczą się chmury frontowe, padać będę deszcz ze śniegiem i mokry śnieg. Temperatura wzrośnie od 1-2°C na krańcach wschodnich, do 3-4°C na krańcach zachodnich.

Piątek

Słabe opady śniegu wystąpią tylko w górach, poza tym nigdzie nie powinno padać i będzie na ogół pochmurno. Do Polski zacznie docierać wyraźnie cieplejsze powietrze. Na termometrach ujrzymy od 1-2°C na północnym wschodzie, przez 2-3°C na północy oraz wschodzie, do 5-6°C na południu.

Weekend

Sobota przyniesie spore zachmurzenie na północy, tu też może pojawić się słaba mżawka oraz mgły. Im dalej na południe tym więcej słońca i cieplej. Temperatura wzrośnie od 3-4°C na północy, do 7-8°C na południu. Niedziela przyniesie opady deszczu na południu kraju. W pozostałych regionach bez opadów, a na niebie słońce na przemian z chmurami. Wciąż ciepło, od 4-5°C na północy, do 6-7°C w pozostałych regionach.

Przysłowie na ten tydzień

Gdy ciepło w lutym, zimno w marcu bywa, długo trwa zima, to jest niewątpliwa

Nadchodzący tydzień przyniesie zapowiadaną zmianę cyrkulacji powietrza. Zaczną docierać do Polski masy powietrza pochodzenia atlantyckiego oraz fronty atmosferyczne z opadami deszczu. Bardzo możliwe, że ocieplenie potrwa do końca pierwszej dekady lutego.