Lato w górach, słońce i pogodne niebo

Po dość burzowym tygodniu, w tym, odpoczniemy od groźnych zjawisk atmosferycznych – w nadchodzących dniach pojawią się one jedynie w czwartek. Niestety modele nie prognozują opadów deszczu – nie jest to dobra wiadomość dla rolników.

Poniedziałek

Początek tygodnia słoneczny i ciepły w całym kraju. Najcieplej na południowym zachodzie, gdzie temperatury mogą osiągnąć 30 stopni. W centrum 27, chłodniej na północy – w Gdańsku 21 stopni. Z kolei na południu kraju temperatury nie powinny przekroczyć 25 stopni.

Wtorek

We wtorek wzrost temperatur. Na zachodzie Polski przekroczą one 30 stopni. W pozostałych regionach w okolicach 27, 28 stopni.

Środa

W środę czeka nas kulminacja upałów. Układ Omega, który utworzy się nad Europą sprowadzi do Polski bardzo ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Na zachodzie kraju temperatury osiągną, a miejscami przekroczą 36 stopni! Czeka nas naprawdę gorący dzień – w całej Polsce temperatury przekroczą 30 stopni.

Czwartek

W czwartek nad północną Polską odczujemy wpływ chłodniejszych mas powietrza z północy. Pojawi się również front atmosferyczny, w obrębie którego będą powstawały burze. Najgroźniejsze z nich pojawią się na północnym wschodzie kraju, a w ciągu dnia będą one się rozwijać również na Mazowszu oraz południowym wschodzie Polski. Zdecydowanie chłodniej na północy, gdzie temperatury nie przekroczą 20 stopni. Na Kujawach, w Wielkopolsce i województwie zachodnie pomorskim 22, 23. W centrum 26,27, bardzo ciepło nadal na południu – gdzieniegdzie temperatury mogą przekroczyć 30 stopni.

Piątek

Kontynuacja chłodnej aury na północy kraju, tam słupki rtęci nie osiągną 20 stopni. W całej Polsce bez upałów – najcieplej na południowym zachodzie – 26; w centrum i Wielkopolsce 24 natomiast na południowym wschodzie temperatury minimalnie przekroczą 20 stopni.

Weekend

W sobotę najcieplej na zachodzie kraju tam temperatury osiągną lub przekroczą 25 stopni. Na wschodzie kraju temperatury nie przekroczą 20. W niedzielę bardzo podobnie, choć cieplej. Na zachodzie Polski powyżej 25 stopni, najcieplej na Dolnym Śląsku – w granicach 28. Ponownie dość chłodno na wschodzie kraju – w okolicach 20 stopni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here