Opady deszczu
Zdjęcie ilustracyjne pixabay.com

Przyszły tydzień, niestety, zapowiada się dość szaro i ponuro na północy kraju. W pozostałej części kraju pogoda również nie będzie rozpieszczać.

Poniedziałek

Pierwszy dzień tygodnia przyniesie nam dość słoneczną pogodę. Dla wczasowiczów zła wiadomość – najzimniej nad morzem, lekko powyżej 20 stopni. Najcieplej na południu, w okolicach 30 stopni. Zachmurzenie duże, popołudniu deszcz oraz burze na południowym zachodzie kraju oraz południu kraju.

Wtorek

Wtorek przyniesie opady deszczu niemal w całej Polsce. Na północnym wschodzie Mazowsza oraz w województwie podlaskim możliwe silne burze. Najzimniej w pasie od Pomorza Zachodniego, przez Wielkopolskę, południową zachodnią część Ziemi Łódzkiej, Śląsk, Małopolskę – tam poniżej 20 stopni. Najcieplej wzdłuż wschodniej granicy, w okolicach 25 stopni.

Środa

Północny zachód Polski nadal będzie się zmagał z temperaturami poniżej 20 stopni. Dodatkowo wzdłuż wybrzeża dość silne opady deszczu oraz silniejsze porywy wiatru. W pozostałej części kraju temperatura również nie będzie rozpieszczać. Maksymalnie 25 stopni.

Czwartek

Ciąg dalszy niskich temperatur na północnym zachodzie kraju – tam nadal 15, 16 stopni. Podobne temperatury będą również w Wielkopolsce, województwie kujawsko-pomorskim oraz częściowo mazowieckim i łódzkim. Oprócz niskich temperatur, zachmurzenie całkowite i opady deszczu. W pozostałej części kraju zachmurzenie umiarkowane i temperatury do 25 stopni.

Piątek

Piątek będzie kolejnym, pochmurnym dniem. Niemal w całym kraju wystąpią opady deszczu. Lokalnie możliwe również burze. W pierwszej części dnia ciepło na południu kraju, niestety w związku z frontem atmosferycznym w kolejnych godzinach temperatury spadną. Pod koniec dnia, w całym kraju w okolicach 20 stopni.

Sobota

Pierwszy dzień weekendu również nie zachwyci nas temperaturami. Mimo niedużego zachmurzenia temperatura będzie oscylować w granicach 20 stopni. Najcieplej na południowym zachodzie kraju – około 24 stopni. W całym kraju możliwe również przelotne opady deszczu.

Niedziela

Ostatni dzień tygodnia, w końcu przyniesie ocieplenie, wzdłuż zachodniej granicy temperatura może osiągnąć 30 stopni.  Niestety, w ciągu dnia temperatura będzie się obniżać i na południu, wschodzie oraz południowym wchodzie kraju, Warmii i Mazurach spadnie poniżej 20 stopni.