Jesienna pogoda wietrznie i deszczowo

Nadchodzący tydzień przyniesie totalną zmianę aury, bo będzie po prostu jesiennie. Jednak nie będzie to ciepła odmiana jesieni, a wietrzna, zimna i deszczowa. Uważajmy na siebie, gdyż pogoda sprzyjać będzie przeziębieniom. Stabilizacji aury nie widać.

Poniedziałek

Aura da nam popalić. Ranek zapowiada się deszczowy w centrum, na wschodzie i północy. Po południu nasili się konwekcja i spodziewamy się sporej ilości opadów przelotnych, a także burz, które wystąpią głównie na północy i zachodzie. Opady mają być intensywne, także z silniejszymi podmuchami wiatru do 70-80 km/h, a także opadami małego gradu. Uwaga, gdyż jutrzejszy dzień przyniesie silne porywy wiatru do 80-90 km/h, szczególnie na południu kraju. Lokalnie powieje mocniej! Chłodno, na ogół do 12-14°C, w czasie opadów chłodniej.

Wtorek

Aura się uspokoi, w prawdzie wciąż będzie wietrze z porywami do 40 km/h na zachodzie i 55 km/h na wschodzie, ale na niebie dużo mniej chmur. Po południu znów wystąpi konwekcja, najwięcej opadów na wschodzie kraju. Opady mogą być intensywnie. Temperatura wyniesie od 12-13°C na wschodzie, do 14-15°C na zachodzie.

Środa

Środowy poranek będzie bardzo rześki, z przymrozkami na południu kraju. Następnie temperatura wzrośnie do 13-14°C na północy i 15-16°C na południu. Na północy więcej chmur i tam może przelotnie popadać. Do tego znów spodziewamy się mocniejszego wiatru na północy do 50-60 km/h.

Czwartek

Czwartek przyniesie najcieplejszą pogodę w nadchodzącym tygodniu. Lokalnie może być jednak pochmurno i przelotnie padać. Temperatura wyniesie 17-18°C na wschodzie i 19-20°C na zachodzie.

Piątek

Nad Polską wędrować będzie chłodny front z opadami deszczu. Znów zrobi się chłodniej i do tego mocniej powieje wiatr. Na termometrach od 12-13°C na północy, przez 14-15°C w centrum, do 17-18°C na krańcach południowo wschodnich.

Weekend

Sobota wietrzna, zimna i deszczowa za sprawą przelotnych opadów deszczu. Temperatura wyniesie od 12-13°C na wschodzie do 14-15°C na zachodzie. Niedziela przyniesie spokojniejszą aurę. W całym kraju dużo słońca, a chmury i opady wystąpią tylko na północy. Temperatura wyniesie od 13-14°C na wschodzie, do 15-16°C na zachodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Wrześniowa słota, miarka deszczu, korzec błota

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here