Burza nad Polską, chmura burzowa zakrywająca niebo

Ostatnie dni lipca bardzo rozczarowały pod względem pogody. Dni z ciepłą i typowo letnią aurą było jak na lekarstwo, zamiast tego dominowała pochmurna i deszczowa pogoda, a okresami również i wietrzna. W tym tygodniu czeka nas więcej chwil ze słońcem, ale nie zabraknie również burz i opadów.

Poniedziałek

Słonecznie rozpocznie się poniedziałek, lecz z biegiem godzin chmur zacznie przybywać, aż do wystąpienia opadów oraz burz. Najmniejszych szans na burze spodziewamy się w południowo wschodniej ćwiartce kraju, za wyjątkiem rejonów górskich. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 24-25°C na północy, do 27-29°C na południu.

Wtorek

Podobny pod względem pogody zapowiada się wtorek. Rano na ogół pogodnie i bez opadów, lecz miejscami może już padać oraz grzmieć. Z biegiem godzin burz powinno przybywać. Najgroźniejszych spodziewamy się na zachodzie i północy, ponieważ wystąpią one na czele frontu atmosferycznego. Temperatury wyższe, do 25-27°C na północy, do 28-30°C na południu.

Środa

W środę nadal ciepło, ale bardziej pochmurno i wciąż burzowo. Burz nie spodziewamy się tylko na północnym zachodzie, poza tym najgroźniejsze zjawiska wystąpią na południu i południowym zachodzie. Temperatury wyniosą od 23-25°C na północnym zachodzie, do 27-28°C na południu i południowym wschodzie.

Czwartek

W czwartek do Polski wkroczy kolejny front z burzami i opadami deszczu. Najgroźniejszych zjawisk spodziewamy się na północy oraz w centrum. Burze powoli przemieszczać się będą na wschód. Na zachodzie temperatura wzrośnie do 21-23°C, a na wschodzie do 26-28°C.

Piątek

Po przejściu frontu zrobi się nieco chłodniej, ale nie będzie zimno, gdyż na termometrach ujrzymy od 22-23°C na północy, do 25-26°C na południu. Wciąż będzie burzowo i to w całym kraju, lokalnie burze mogą być groźne.

Weekend

W sobotę aura nieco się uspokoi, a opadów przelotnych oraz burz spodziewamy się tylko na północy. Ciepło – do 24-25°C na północy, do 26-27°C na południu. W niedzielę front atmosferyczny zaznaczy się na północy kraju, i przyniesie opady oraz burze. W pozostały regionach przez sporą część dnia bez opadów, ale po południu może groźnie zagrzmieć. Temperatura wyniesie od 21-22°C na północy, do 28-29°C na południu.

Przysłowie na ten tydzień

Gdy lipiec z deszczem, zima będzie z wiatrem

Nadchodzący tydzień przyniesie nam w końcu letnie wartości temperatur. Niestety nie zabraknie burz, które mogą zakłócać wypoczynek na świeżym powietrzu. Optymistycznie prezentują się prognozy na sierpień, gdyż wskazują, że dni słonecznych i gorących powinno być coraz więcej. Pamiętajmy jednak, że są to prognozy długoterminowe i te bardzo często ulegają zmianom.