Kwitnące bazie, to znak że wiosna tuż tuż

Tegoroczny marzec nie przyniesie nam niczego innego w pogodzie, z czym dotychczas nie mieliśmy do czynienia. Po chłodnym i lokalnie zimowym początku tygodnia, druga część przyniesie powrót typowo wiosennych temperatur.

Poniedziałek

Nad Polską wędrować będzie aktywny front atmosferyczny, który sprowadzi nam arktyczne masy powietrza. Z nieba padać będzie dosłownie wszystko od deszczu, przez śnieg i krupę, po grad. W całym kraju wystąpią intensywne, ale przelotne opady, miejscami przejdą burze. W czasie przechodzenia burz i komórek opadowych możliwe silniejsze podmuchy wiatru do 70 km/h. Najmocniej powieje na południu. Temperatura wyniesie od 5-6°C na zachodzie, przez 7-8°C w centrum, do 9-11°C na południu.

Wtorek

Bardzo nieprzyjemnie pod względem pogody zapowiada się wtorek. W całym kraju wystąpią silniejsze podmuchy wiatru, w porywach do 70 km/h. Najmocniej powieje na południu do 80 km/h. Nad Polską wędrować będzie aktywny front atmosferyczny z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Na zachodzie popada przelotnie deszcz, zaś w centrum i na wschodzie możliwe opady samego śniegu, które będą dość intensywne. Zrobi się biało. Chłodno, od 4-5°C na północnym wschodzie, do 7-8°C na południu.

Środa

Po bardzo rześkim poranku środa przyniesie już częściową zmianę aury. Zacznie docierać łagodniejsze powietrze z zachodu. Rano na wschodzie możliwe jeszcze słabe opady śniegu, na przemian z przejaśnieniami. W drugiej części dnia od zachodu wkroczy strefa z opadami deszczu. Chłodno na wschodzie gdzie zaledwie 5-6°C, na zachodzie cieplej, do 11°C.

Czwartek

Ciepłe masy powietrza zaznacza się już w całym kraju, ale będzie deszczowo. Najwięcej opadów na południu i częściowo w centrum. Temperatura wyniesie od 8-9°C na wschodzie, do 11-12°C na zachodzie.

Piątek

Rano jeszcze pochmurno, ale potem z każdą godziną coraz więcej słońca. Nie powinno też padać, a na termometrach przyjemne 11-12°C na wschodzie i 14-15°C na zachodzie.

Weekend

Sucho, pogodnie i ciepło w sobotę. Temperatura wyniesie od 12-13°C na wschodzie, do 15-16°C na zachodzie. Niedziela także pogodna i ciepła, ale wieczorem od północnego zachodu nasunie się kolejny front z opadami. Temperatura wyniesie od 12-13°C wschodzie, do 15-17°C na zachodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Gdy w marcu deszcz pada, wtedy rolnik biada, gdy słońce jaśnieje, to rolnik się śmieje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here