Kwitnące bazie, to znak że wiosna tuż tuż

Tegoroczny marzec nie przyniesie nam niczego innego w pogodzie, z czym dotychczas nie mieliśmy do czynienia. Po chłodnym i lokalnie zimowym początku tygodnia, druga część przyniesie powrót typowo wiosennych temperatur.

Poniedziałek

Nad Polską wędrować będzie aktywny front atmosferyczny, który sprowadzi nam arktyczne masy powietrza. Z nieba padać będzie dosłownie wszystko od deszczu, przez śnieg i krupę, po grad. W całym kraju wystąpią intensywne, ale przelotne opady, miejscami przejdą burze. W czasie przechodzenia burz i komórek opadowych możliwe silniejsze podmuchy wiatru do 70 km/h. Najmocniej powieje na południu. Temperatura wyniesie od 5-6°C na zachodzie, przez 7-8°C w centrum, do 9-11°C na południu.

Wtorek

Bardzo nieprzyjemnie pod względem pogody zapowiada się wtorek. W całym kraju wystąpią silniejsze podmuchy wiatru, w porywach do 70 km/h. Najmocniej powieje na południu do 80 km/h. Nad Polską wędrować będzie aktywny front atmosferyczny z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Na zachodzie popada przelotnie deszcz, zaś w centrum i na wschodzie możliwe opady samego śniegu, które będą dość intensywne. Zrobi się biało. Chłodno, od 4-5°C na północnym wschodzie, do 7-8°C na południu.

Środa

Po bardzo rześkim poranku środa przyniesie już częściową zmianę aury. Zacznie docierać łagodniejsze powietrze z zachodu. Rano na wschodzie możliwe jeszcze słabe opady śniegu, na przemian z przejaśnieniami. W drugiej części dnia od zachodu wkroczy strefa z opadami deszczu. Chłodno na wschodzie gdzie zaledwie 5-6°C, na zachodzie cieplej, do 11°C.

Czwartek

Ciepłe masy powietrza zaznacza się już w całym kraju, ale będzie deszczowo. Najwięcej opadów na południu i częściowo w centrum. Temperatura wyniesie od 8-9°C na wschodzie, do 11-12°C na zachodzie.

Piątek

Rano jeszcze pochmurno, ale potem z każdą godziną coraz więcej słońca. Nie powinno też padać, a na termometrach przyjemne 11-12°C na wschodzie i 14-15°C na zachodzie.

Weekend

Sucho, pogodnie i ciepło w sobotę. Temperatura wyniesie od 12-13°C na wschodzie, do 15-16°C na zachodzie. Niedziela także pogodna i ciepła, ale wieczorem od północnego zachodu nasunie się kolejny front z opadami. Temperatura wyniesie od 12-13°C wschodzie, do 15-17°C na zachodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Gdy w marcu deszcz pada, wtedy rolnik biada, gdy słońce jaśnieje, to rolnik się śmieje

Podziel się swoją opinią!
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here