Jesienna aura, opady deszczu ze śniegiem

Pogoda w nadchodzącym tygodniu nie będzie należeć do przyjemnych. Przez Polskę bardzo często wędrować będą fronty atmosferyczne, które przynosić będą coraz cieplejsze powietrze, silny wiatr i opady deszczu. Czeka nas zatem typowa chlapa. Czy zima jeszcze wróci do Polski?

Poniedziałek

Od rana na zachodzie występować będą opady deszczu, które dosyć szybko rozprawią się z pokrywą śnieżną. Front do południa przemieści się nad wschód kraju, ale tu poza deszczem padać będzie deszcz ze śniegiem oraz sam śnieg. Uwaga, gdyż w całym kraju panować będą bardzo trudne warunki na drogach, ponieważ opady z racji dużego wymrożenia gruntu będą zamarzać. Zrobi się wyraźnie cieplej, do 5-7°C wzrośnie temperatura na krańcach zachodnich, około 2-3°C pokażą termometry w centrum, a na wschodzie może nadal pojawiać się słaby mróz do -1°C, a na południowym wschodzie do -2°C.

Wtorek

Wtorek będzie kolejnym dniem z chmurami i frontami atmosferycznymi. Tym razem opady deszczu wystąpią w całym kraju, tylko lokalnie na wschodzie i północnym wschodzie może padać deszcze ze śniegiem. Jeszcze rano mróz wystąpi na krańcach wschodnich, lecz z biegiem godzin temperatura zacznie wzrastać i na termometrach zobaczymy do 1°C, im dalej na zachód tym cieplej. W centrum temperatura wzrośnie do 3-5°C, a na zachodzie do 7-8°C. W całym kraju, za wyjątkiem krańców południowych pojawią się mocniejsze porywy wiatru.

Środa

Nie odpoczniemy od opadów również w środę, gdy kolejny front atmosferyczny przewędruje przez nasz kraju. Będzie pochmurno, deszczowo i wietrznie, ale bardzo ciepło. W całym kraju temperatura wyraźnie wzrośnie ponad 0°C. Na wschodzie kraju temperatura wzrośnie do 3-4°C, w centrum do 5-6°C, a na zachodzie do 8-9°C. Uwaga również na silne porywy wiatru, które na północy kraju dojdą do 70-80 km/h, w pozostałych regionach powieje słabiej.

Czwartek

Opady, silny wiatr zdominują również pogodę w czwartek. Opady mogą wystąpić w całym kraju. Niestety będzie też silnie wiać, a podmuchy wiatru dochodzić będą do 60-70 km/h. Jeszcze cieplejsze powietrze dotrze do Polski, na południu i południowym zachodzie temperatura może wzrosnąć do 10-12°C, w centrum będzie około 8-9°C, a na wschodzie i północy do 5-6°C.

Piątek

Zrobi się chłodniej, gdyż do Polski napłynie chłodniejsze powietrze polarnomorskie. Temperatura wzrośnie na ogół do 4-5°C, a na zachodzie do 6-7°C. Pojawiać się będą opady deszczu, które występować będą na północy, zachodzie i południu kraju.

Weekend

W sobotę ponownie zacznie napływać cieplejsze powietrze, temperatura znów wzrośnie 10°C. Na północy i wschodzie kraju będzie do 6-7°C, w centrum do 8-9°C, a na południu i południowym zachodzie do 10-11°C. W niedzielę przez Polskę przewędruje kolejny front z opadami deszczu, zrobi się wietrznie i ponownie chłodniej. Na południu temperatura wzrośnie do 6-7°C, a na północy do 3-4°C.

Przysłowie na ten tydzień

Styczeń rok stary z nowym styka, czasem zimnem do kości przenika, czasem w błocie utyka

Nadchodzący tydzień przyniesie nam diametralną zmianę w pogodzie, którą dyktować będą kolejne fronty atlantyckie wędrujące przez nasz kraj. Za frontami napływać będzie dużo cieplejsze powietrze, a opady śniegu przejdą w opady deszczu. Niestety do końca tygodnia wysokie temperatury i opady deszczu, wraz z silnym deszczem spowodują całkowite roztopienie pokrywy śnieżnej. Czy zima do nas wróci? Niestety na zimę będziemy musieli trochę poczekać, najprawdopodobniej do końca pierwszej dekady lutego.

Podziel się swoją opinią!
Love
Haha
Wow
Sad
Angry