Ciepła letnia pogoda przed burzą
Zdjęcie ilustracyjne pixabay.com

Nadchodzący tydzień przyniesie sporo opadów, ale głównie o charakterze przelotnym. Druga część sucha i znów bardzo ciepła.

Poniedziałek

Pierwszy dzień tygodnia nie przyniesie poprawy aury, będzie raczej pochmurno, a od centrum po wschód deszczowo. W drugiej części dnia w centrum i na wschodzie mogą przejść burze. Najmniej deszczu na zachodzie i tu najwięcej słońca oraz najcieplej. Temperatura wyniesie od 13-14°C na północnym wschodzie, przez 16-18°C na południu, do 19-22°C na zachodzie.

Wtorek

Także wtorek przyniesie sporo opadów, ale o charakterze przelotnym. Początek dnia przyniesie opady miejscami na południu i północnym wschodzie, do tego będzie raczej pochmurno. W drugiej części dnia przejaśni się, ale niebo co chwilę zakrywać będą ciemne chmury deszczowe, w wielu regionach przejdą burze o umiarkowanej sile. Bez opadów na krańcach zachodnich. Temperatury niezbyt wysokie, do 16-18°C na wschodzie, do 20-22°C na zachodzie.

Środa

W środę opady deszczu ograniczą się raczej do południowej części kraju, początkowo padać będzie na południowym wschodzie, a w drugiej części dnia na południowym zachodzie Polski. Na północy bez opadów i pogodnie. Zrobi się cieplej, od 22-23°C na północnym zachodzie, do 24-25°C w pozostałych regionach. Na krańcach południowych i południowo zachodnich temperatura wzrośnie do 17-18°C.

Czwartek

Czwartek przyniesie dużo deszczu na południu kraju, gdzie zaznaczy się wydajny opadowo front atmosferycznych. W pozostałych regionach mniej opadów, choć w  centrum i na wschodzie może popadać przelotnie. Na termometrach zobaczymy od 17-18°C na południu, do 27-28°C w pozostałych regionach.

Piątek

Piątek przyniesie suchą i gorącą aurę niemal w całym kraju, za wyjątkiem krańców południowych, gdzie mogą występować jeszcze opady deszczu. W drugiej części dnia padać już nie powinno. Gorąco, od 25-26°C na północy, przez 27-28°C na południu i zachodzie, do 29-30°C miejscami w centrum.

Weekend

Sobota słoneczna, ale chłodniejsza za sprawą wyraźnie chłodniejszego powietrza z północy. Na północy temperatura wzrośnie do 18-19°C, a wschodzie do 22-22°C, a na zachodzie do 24-25°C. Niedziela przyniesie cieplejszą aurę, do 23-24°C na wschodzie, do 26-27°C na zachodzie. Padać nie będzie.

Przysłowie na ten tydzień

Kiedy z Janem (24 czerwca) przyjdą deszcze, to sześć niedziel kropi jeszcze.