Złota polska jesień i bezchmurne niebo

Ostatni tydzień przyniósł nam pogodę typowo jesienną. Było chłodno, deszczowo, a początkowo również wietrznie. Z powodu ciągłych opadów deszczu, miejscami na południu kraju wylały rzeki. W nowym tygodniu czekają nas zmiany. Przede wszystkim odpoczniemy od opadów, bo temperatury nie będą rozpieszczać.

Poniedziałek

Pierwszy dzień tygodnia przyniesie przelotne opady deszczu na południu i zachodzie. Co ciekawe, w tych regionach mogą wystąpić nawet słabe burze. W całym kraju spodziewamy się niewielkich przejaśnień. Najbardziej zachmurzone niebo będzie na północy. Najchłodniej w centrum, od 13 do 15 stopni, na południu, południowym zachodzie i północy słupki rtęci pokażą 17-18 kresek powyżej zera. Najcieplej na północnym wschodzie i krańcach wschodnich, do 19 stopni.

Wtorek

We wtorek już nigdzie nie powinno padać. Poza tym będzie sporo przejaśnień i rozpogodzeń. Zrobi się cieplej – niemal wszędzie spodziewamy się 20 stopni. Tylko na krańcach zachodnich może być 1-2 stopnie cieplej, zaś na krańcach wschodnich będzie około 19 stopni.

Środa

Kolejny dzień tygodnia również bez opadów. Jedynie w rejonach podgórskich możliwa mżawka. Wszędzie sporo słońca. Najcieplej na zachodzie, gdzie będzie 20-21 stopni. W centrum spodziewamy się 18-19 kresek powyżej zera, zaś najchłodniej będzie na wschodzie, 17 stopni.

Czwartek

Czwartek pogodowo bez zmian. Ponownie wszędzie bez opadów i ze słońcem. Temperatury również podobne do tych ze środy.

Piątek

W piątek zrobi się nieco chłodniej. Na wschodzie temperatura spadnie do 14 stopni, w centrum będzie 15-16 stopni, zaś na zachodzie do 18 kresek powyżej zera. Ponownie nie spodziewamy się opadów.

Weekend

W weekend bez większych zmian w pogodzie. Polska nadal będzie pod wpływem wyżu, co przyniesie nam sporo słońca i brak opadów. W sobotę na przeważającym obszarze kraju będzie od 14 do 16-17 stopni. Jedynie na południowym zachodzie nieco cieplej, do 19 stopni. W niedzielę nieco chłodniej, na wschodzie tylko 12-13 stopni, w centrum 14-15, zaś na zachodzie i południowym zachodzie spodziewamy się 17-18 stopni Celsjusza.

Przysłowie na ten tydzień

Jeśli bociany do Michała (29.09) zostały, nie będzie mrozów przez grudzień cały

Podsumowując, czeka nas wyżowy tydzień. Jest to bardzo dobra wiadomość, bowiem w ostatnim czasie tych opadów było nawet za dużo. Niestety, temperatury nie będą nas rozpieszczać i będą nam przypominały, że mamy już przełom września i października. Zwłaszcza noce mogą być bardzo zimne. Często temperatury będą spadały w okolice 5 stopni i niżej. W wielu miejscach nie wykluczamy pierwszych przygruntowych przymrozków.