Burzowa aura, chmury kłębiaste

Pierwsza połowa tygodnia zapowiada się deszczowo i z burzami, które szczególnie we wtorek mogą być gwałtowne. Druga połowa tygodnia przyniesie stabilizację aury i więcej pogodnych dni.

Poniedziałek

Pierwszy dzień tygodnia przyniesie nam umiarkowanie spokojną aurę. Na północnym zachodzie zaznaczą się chmury frontowe z opadami deszczu. Z kolei na południowym zachodzie i częściowo w centrum dojdzie do rozwoju chmur burzowych, które z biegiem godzin wystąpią również na wschodzie. Burze będą cechować się umiarkowaną siłą. Temperatura wyniesie od 17-18°C na północnym zachodzie, przez 23-25°C w centrum, do 26-27°C na południu i południowym wschodzie.

Wtorek

Noc z poniedziałku na wtorek zapowiada się deszczowo w centrum, na zachodzie i północy. W ciągu dnia opady dalej występować będą na zachodzie, z kolei od centrum po południe i wschód przejdą burze, które mogą być gwałtowne. Na chwilę obecną spodziewamy się porywów wiatru przekraczających 90 km/h, opadów gradu do 4 cm i ulew do 20-30 mm. Temperatura wyniesie od 14-16°C na zachodzie, przez 21-22°C w centrum, do 24-25°C na wschodzie.

Środa

W środę na pogodę w Polsce wpływać będzie wyż znad Niemiec. Napłynie chłodniejsze powietrze z zachodu kontynentu. Opady deszczu i burze mogą występować jeszcze w centrum na wschodzie kraju. W drugiej części dnia opady zaniknął. Chłodno, od 14-15°C ma wschodzie, do 17-18°C na zachodzie.

Czwartek

Czwartek przyniesie sporo słońca i pogodnego nieba. Większe zachmurzenie na południowym wschodzie i tu możliwe opady deszczu. Temperatury nadal raczej niskie, od 14-15°C na krańcach południowych, przez 17-18°C w centrum i na wschodzie, do 19-20°C na zachodzie.

Piątek

Piątek przyniesie kolejne chmury frontowe i opady deszczu na północnym zachodzie i zachodzie Polski. W centrum i na południu w drugiej części dnia mogą przejść burze. Cieplej, na ogół do 21-23°C. Tylko na północnym zachodzie chłodniej, tam do 14-15°C.

Weekend

Weekend zapowiada się ciepło i sucho. W sobotę pogodnie w całym kraju, a temperatura wzrośnie do 19-21°C. W niedzielę jeszcze cieplej i bez opadów. Na termometrach zobaczymy od 21-22°C na wschodzie, do 24-25°C na zachodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Gdy kukułka kuka w maju, spodziewaj się urodzaju

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here