Słoneczny dzień w marcu

W nadchodzącym tygodniu spodziewamy się wyraźnie cieplejszych mas powietrza. W połowie tygodnia nad Polską przejdzie chłodny front, który chwilowo sprowadzi zimne powietrze.

Poniedziałek

Bardzo ładną i ciepłą aurę przyniesie poniedziałek. W całym kraju powinno zaświecić słońce, a niegroźne chmury pojawią się tylko na wschodzie. W tej części Polski oraz w centrum wystąpią umiarkowane podmuchy wiatru. Ciepło, od 12-13°C na wschodzie, do 14-15°C na zachodzie.

Wtorek

We wtorek nad Polską zaznaczy się mało aktywny front atmosferyczny, który przyniesie większe zachmurzenie w północno wschodniej części kraju. W pozostałych regionach powinno być pogodnie i bardzo ciepło. Temperatura wyniesie od 9-10°C na północnym wschodzie, do 15-16°C na południu i nawet 18-19°C na południowym zachodzie.

Środa

Nad Polskę sięgnie ciepły font atmosferyczny z opadami deszczu. Od rana deszcz padać będzie na zachodzie, w drugiej części dnia w centrum oraz na wschodzie. Mocniej powieje wiatr, do 50 km/h w centrum i do 60 km/h na zachodzie. Zacznie docierać nieco chłodniejsze powietrze, ale nie powinno być zimno. Na termometrach od 10-12°C na północy i zachodzie, do 16-17°C na południu i południowym wschodzie.

Czwartek

Po przejściu frontu atmosferycznego do Polski zacznie spływać zimne powietrze z północy kontynentu. Na północy kraju możliwe opady deszczu ze śniegiem lub krupy śnieżnej, na południu zanikające opady deszczu i postępujące rozpogodzenia. Zimno, od 5-6°C na północnym wschodzie, przez 6-7°C na południu oraz w centrum, do 9°C na krańcach zachodnich i południowo zachodnich.

Piątek

Kolejna zmiana w pogodzie, ale tym razem ponownie zacznie docierać ciepłe powietrze. Na północy Polski raczej pochmurno i ze słabymi opadami, w pozostałych regionach pogodnie. Temperatura wzrośnie do 6-7°C na północnym wschodzie, do 10-11°C na południowym wschodzie, do 15-16°C na zachodzie, i do aż 18-19°C na krańcach zachodnich.

Weekend

Bardzo ładnie zapowiada się sobota. Nigdzie nie powinno padać, a na niebie pojawią się niegroźne chmury. Temperatura wzrośnie od 16-17°C na wschodzie, do 18-19°C na zachodzie. W niedzielę do zachodniej części kraju wkroczy front atmosferyczny z opadami deszczu. W centrum oraz na wschodzie pogodnie, słonecznie i bardzo ciepło. Na termometrach ujrzymy od 14-15°C na zachodzie, do 18-19°C na południu i południowym wschodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Kiedy w marcu deszczu wiele, nieurodzaj zboża ściele.

Nadchodzący tydzień poza krótkim spływem zimnego powietrza z północy zapowiada się bardzo ciepło. Modele już od kilku dni widzą napływ ciepłych mas powietrza, miejmy zatem nadzieję, że okres dynamicznej aury zakończy się i będziemy mogli cieszyć się ciepłą i przyjemną pogodą.