Poranne jesienne młgy

Przed nami tydzień, który niczym szczególnym nas nie zaskoczy. Do końca tygodnia Polska znajdować się będzie pod wpływem wyżów, które blokować będą napływ frontów atmosferycznych. Popada dopiero w drugiej połowie tygodnia, a na groby naszych bliskich udamy się w sprzyjającej aurze.

Poniedziałek

Pogodę w Polsce kształtować będzie wyż znad wschodu Europy. Napływać będzie chłodne powietrze kontynentalne. Chmury związane z niżami znad północy i zachodu Europy zaznaczą się wa zachodniej części kraju. Stratus wystąpi w województwie świętokrzyskim i częściowo w województwach z nim sąsiadującymi. W pozostałych regionach pogodnie. Temperatury zbliżone do tych z niedzieli – od 7-8*C na wschodzie do 11-13*C na zachodzie kraju.

Wtorek

Sporo mgieł oraz stratus pojawią się w pasie województw centralnych oraz miejscami na zachodzie kraju. Z biegiem dnia słońce powinno przedzierać, lecz będą miejsca gdzie szaruga będzie trwać przez cały dzień. Na termometrach zobaczymy od 7-8*C na wschodzie do 11-13*C na zachodzie kraju.

Środa

Nadal bez opadów, za to z zachmurzeniem na północnym zachodzie oraz statusem, który może ponownie pojawić się na południu oraz miejscami w centrum. Poza tym sporo słońca i sucho. W środę na termometrach będzie od 7-8*C na wschodzie do 11-12*C na zachodzie kraju, a więc bez znaczących zmian.

Czwartek

Od zachodu w głąb kraju wędrować będzie zanikający front atmosferyczny. Popada wszędzie, najsłabsze opady wystąpią w centrum. W pierwszej części dnia pogodne niebo tylko na wschodzie, w pozostałych regionach przez cały dzień pochmurno. Bez zmian na termometrach, od 7-8*C na północnym wschodzie i wschodzie Polski, do 9-13*C  w pozostałych regionach.

Piątek

Słabe opady deszczu pojawiać się będą jeszcze na południu i południowym wschodzie. W pozostałych regionach pochmurno, ale bez opadów. Przejaśnienia pojawią się tylko na północnym wschodzie. W całym kraju na termometrach zobaczymy przeważnie 8-10*C.

Weekend

Wszystko wskazuje, że na święto Wszystkich Świętych pogoda nie będzie przeszkadzać w bezpiecznej podróży. Nigdzie nie powinno padać, ale na niebie będzie sporo chmur. Pojawią się również mgły. Na termometrach ujrzymy od 8-9*C na wschodzie do 10-13*C na zachodzie. W niedzielę przez północne dzielnice kraju przemieszczać się będzie strefa opadów deszczu. W pozostałych regionach pochmurno, ale bez opadów. Do naszego kraju zacznie napływać cieplejsze powietrze z południowego zachodu. Na zachodzie kraju temperatura wzrośnie do 15-16*C, w centrum do 12-14*C, na południu i południowym wschodzie do 10-12*C, tylko na północy i północnym wschodzie będzie około 8-10*C.

Prognozowane temperatury w nadchodzącym tygodniu:

wykres temperatu 27 października 2 listopada

Przysłowie na ten tydzień:

 „Na Wszystkich Świętych, jeśli ziemia ciepła, to będzie zima ciepła. A jak deszcz, to trzeba będzie w piec wleźć”

Kończy się październik, a to oznacza, że przed nami najbardziej ponury i jesienny miesiąc listopad. W tym tygodniu czeka nas monotonna pogoda z chmurami, mgłami i opadami deszczu w drugiej połowie. Co najważniejsze pogoda 1 i 2 listopada nie powinna nam przeszkadzać w odwiedzinach grobów naszych bliskich.