Ciepły i słoneczny listopad

Nadchodzący tydzień przyniesie kilka chłodnych dni. Koniec tygodnia znów cieplejszy, ale będzie padać.

Poniedziałek

Początek tygodnia rozpocznie się deszczowo na południu, ale opady szybko ustaną. Z kolei na północy opadów spodziewamy się w drugiej części dnia, będą to opady przelotne. Temperatura już niższa, czyli od 7-8°C na północnym wschodzie, przez 9-10°C miejscami w centrum i na południu, do 11-12°C lokalnie na wschodzie i na zachodzie.

Wtorek

Początek dnia przyniesie sporo chmur na południu, gdzie wypogodzi się w drugiej części dnia. Na północy sporo słońca, ale z możliwymi przelotnymi opadami deszczu, gradu i krupy śnieżnej. Strefa opadów przelotnych przemieszczać się będzie południe. Wyraźnie chłodniej, od 7-8°C na północy, do 9-10°C na południu oraz zachodzie.

Środa

Po mglistym poranku czeka nas dzień ze sporą ilością słońca. Opady deszczu wystąpią na północnym wschodzie kraju. Poza tym sucho, ale chłodno. Temperatura maksymalna wyniesie od 5-6°C na wschodzie i południu, do 7-8°C na pozostałym obszarze.

Czwartek

Ranek przyniesie gęste mgły na wschodzie i południu, które powinny utrzymywać się do godzin przedpołudniowych. W drugiej części dnia wyjrzy słońce. Opady deszczu znów na północy kraju. Na termometrach niewiele, od 5-6°C na północy, do około 7°C w centrum i do 8°C na zachodzie.

Piątek

Dużo słońca w całym kraju za wyjątkiem północy kraju, gdzie możliwe także opady deszczu. Na termometrach od 5-6°C na północnym wschodzie, przez 6-7°C w centrum, do 8-9°C na południu.

Weekend

Sobota przyniesie opady deszczu na zachodzie. Poza tym bez opadów i dużo słońca. Temperatura wyniesie od 8-9°C na północy, do 11-12°C na południu i zachodzie. Niedziela przyniesie opady deszczu na wschodzie i południu. Deszcz wystąpi także na zachodzie w drugiej części dnia. Znów ciepło, od 11-12°C na południu, przez 13-14°C na północy i 15-16°C na południowym zachodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Gdy w październiku ciepło chadza, w lutym mrozy naprowadza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here