Jesienne słońce i błękitne niebo
Jesienne słońce i błękitne niebo

W minionym tygodniu w końcu doczekaliśmy się złotej polskiej jesieni z prawdziwego zdarzenia. Ładna słoneczna pogoda, ciepło i drzewa mieniące się wszystkimi odcieniami złota. Niestety wszystko musi mieć swój kres, w najbliższym czasie ochłodzi się, będzie częściej pochmurno i deszczowo. Najprawdopodobniej w tym tygodniu, po raz ostatni temperatury przekroczą barierę 20 stopni ciepła, na następny raz będziemy musieli poczekać dopiero do kwietnia.

Poniedziałek

W tym dniu na północy Polski przechodzić będzie front atmosferyczny, który przyniesie opady deszczu, na pozostałym obszarze powinno być sucho i słonecznie. Będzie za to silniej wiać, ponieważ znajdziemy się pod wpływem orkanu, który na wyspami brytyjskimi przynosić będzie wichury. W Polsce na wybrzeżu porywy wiatru wynosić będą do 80-90km/h, na pozostałym obszarze porywy do 60-70km/h. Najsłabiej wiać będzie na południowym wschodzie i południu.

Wtorek

Z biegiem dnia wiatr powinien się uspokajać, silniejsze podmuchy przez cały dzień spodziewane są w części północnej kraju do 50km/h i nad samym morzem do 60-70km/h. Na niebie też sporo chmur, które szybko przesuwać się będą na niebie, miejscami może przelotnie popadać. Będzie chłodniej od 13 stopni na północy przez około 15 od Białegostoku po Wrocław. Najcieplej na południu i południowym wschodzie do 19 stopni ciepła.

Środa

Już wyraźnie chłodniejsza, termometry wskażą maksymalnie do 12-13 stopni w pasie od Białegostoku do Wrocławia, na północy Polski do 11 stopni, podobnie na południu i południowym wschodzie, tam miejscami tylko do 9-10 stopni C. Będzie tam też padać deszcz, który zaniknie dopiero wieczorem, podobnie na północy kraju, gdzie dodatkowo może przelotnie popadać.

Czwartek

Tego dnia nie powinno padać za to będzie dużo chłodniej, od 9-10 stopni na północy do około 11 stopni na pozostałym obszarze kraju. Niskie temperatury wynagrodzi nam pogodne i słoneczne niebo.

Piątek

We Wszystkich Świętych również spodziewamy się pogodnej i suchej aury. Będzie delikatnie cieplej w porównaniu z czwartkiem. Od 9-10 stopni na północy, przez około 11 stopni w centrum do 13-14 stopni na południu. Nie wykluczone że za sprawą fenu miejscami może być cieplej.

Nadchodzący tydzień po wietrznym początku przyniesie uspokojenie aury i niższe temperatury, jednak bardziej odpowiadające tej porze roku. Wszystkich Świętych zapowiada się pogodnie i słonecznie, jednak pomimo dobrych warunków panujących na drogach i tak powinniśmy być dwa razy bardziej skoncentrowani kiedy udawać się będziemy na groby swoich bliskich.