Jesień w Bieszczadach

Ubiegły tydzień przyniósł nam w pogodzie zróżnicowaną aurę. Na ogół było chłodno, choć pod koniec tygodnia w wielu miejscach ociepliło się. Nie zabrakło jednak opadów oraz burz. Jak pod względem pogody zapowiada się nowy tydzień? Sprawdźmy!

Poniedziałek

Jutrzejszy dzień będzie chłodny. Spodziewamy się od 17-18 stopni na wschodzie i północnym wschodzie, przez 20-21 w centrum, po 22-23 stopnie na zachodzie i południowym zachodzie. Przelotne opady wystąpią na wschodzie kraju.

Wtorek

Wtorek powinien przynieść sporo słońca i brak opadów. Do tego zrobi się cieplej. Będzie od 20-21 stopni na wschodzie, 23 w centrum, do 25 stopni Celsjusza na zachodzie.

Środa

We środę ciepłe powietrze zacznie się wlewać do naszego kraju jeszcze bardziej. Na zachodzie termometry sięgną 29-30 kresek powyżej zera, w centrum będzie 26-27 stopni, zaś najchłodniej znów na wschodzie – do 23-24 stopni. Środa będzie kolejnym dniem bez opadów.

Czwartek

Kolejny dzień tygodnia przyniesie miejscami upał. Najcieplej będzie w centrum, na południowym zachodzie i południu, gdzie spodziewamy się 30-32 stopni. Nieco chłodniej na północnym wschodzie i nad morzem, gdzie będzie 25-26 kresek powyżej zera. W drugiej części dnia i pod wieczór na zachodzie zagrzmi.

Piątek

W piątek ciepłe masy powietrza pozostaną już tylko na południowym wschodzie, gdzie będzie jeszcze do 27-29 stopni. Tam też mogą wystąpić burze. Na pozostałym obszarze deszczowo i chłodno. Od 16-17 stopni na południowym zachodzie i południu, do 19-20 na północy.

Weekend

Pierwszy weekend września zapowiada się zróżnicowanie. W sobotę zagrzmi na południowym zachodzie i lokalnie w centrum. W rejonach deszczowych będzie najchłodniej, zaledwie 15-16 stopni. Najcieplej na południu, gdzie spodziewamy się 23-24, a lokalnie 25 stopni Celsjusza. Na pozostałym obszarze termometry pokażą 19-20 kresek powyżej zera. W niedzielę opady przeniosą się na wschód i tam również najchłodniej, do 16 stopni. Najcieplej ponownie na południu, do 23-24 stopni, zaś na pozostałym obszarze spodziewamy się od 20 do 22 stopni Celsjusza.

Przysłowie na ten tydzień

Wrzeszczy wrzesień, że już jesień

Koniec wakacji zapowiada się naprawdę ciepło. W wielu miejscach pojawi się upał. Niestety, na sam początek września czeka nas spore ochłodzenie, które potrwa kilka dni. Pojawia się jednak nadzieja na duże ocieplenie po 5 września, ale na dokładniejsze prognozy musimy jeszcze poczekać.