Intensywne opady śniegu

Nadchodzący tydzień przyniesie stopniowy odwrót ujemnych temperatur i zimy. Śnieg będzie padać, ale przy dodatnich temperaturach. Uwaga na poranną gołoledź, gdyż po całodniowych roztopach chwytać będzie mróz. Na drogach będzie bardzo ślisko!

Poniedziałek

Odwilż, która w niedzielę zaczęła wdzierać się do Polski, zaznaczy się już w całym kraju. Słaby mróz może utrzymać się tylko na krańcach wschodnich i północno wschodnich i wyniesie około -1/-2°C. Poza tym temperatura wzrośnie od 1-2°C w centrum i do 5-6°C na zachodzie. Na południu kraju temperatura wyniesie około 0-1°C, a do tego wystąpią opady śniegu, które wędrować będą w kierunku północno wschodnim. Na zachodzie z kolei padać będzie sam deszcz.

Wtorek

We wtorek w całym kraju spodziewamy się słabych opadów śniegu, a na północnym zachodzie także deszczu ze śniegiem. Zrobi się nieznacznie chłodniej. Na wschodzie i północnym wschodzie temperatura wyniesie około 0°C, na zachodzie i południu 1-2°C, a miejscami w centrum do 3°C. Na zachodzie możliwe mocniejsze podmuchy wiatru do 40-50 km/h.

Środa

Wrócą ujemne temperatury, ale głównie na wschodzie, gdzie temperatura spadnie do -1/-2°C. Ujemne temperatury możliwe także na południu. Z kolei w centrum temperatura wzrośnie do plus 1-2°C, a na zachodzie do 3-4°C. W drugiej części dnia na południowym wschodzie możliwe opady śniegu.

Czwartek

Front z opadami śniegu przechodzącymi w opady deszczu w dalszym ciągu wędrować będzie nad wschodnimi krańcami Polski. Uwaga, gdyż opady mogą zamarzać. Słabe i przelotne opady śniegu mogą wystąpić także na północy kraju. Temperatura wyniesie od 0/-1°C na północy, przez 0-1°C w centrum, przez 2-3°C na zachodzie i południowym wschodzie.

Piątek

Pochmurno i mglisto w całym kraju, na wschodzie dodatkowo możliwe słabe opady śniegu lub mżawki. Temperatura w całym kraju wyniesie na ogół 1-2°C, a na południowym wschodzie do 2-3°C.

Weekend

W sobotę opady deszczu i deszczu ze śniegiem oraz samego śniegu występować będą od centrum po północ kraju. Do Polski zacznie docierać cieplejsze i łagodniejsze powietrze. Temperatura wyniesie od -1°C na północnym wschodzie, przez 2-3°C w centrum, do 4-6°C w pozostałych regionach. Niedziela z kolejnym frontem, który przyniesie początkowo opady śniegu przechodzące w opady deszczu. Najwięcej opadów na zachodzie i w centrum. Na termometrach od 2-3°C na wschodzie, do 4-5°C na zachodzie i południu.

Przysłowie na ten tydzień

Chmury w lutym ku północy, to są ciepła prorocy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here